Skocz do zawartości

Wentylacja i klimatyzacja - czyste i chłodne powietrze


Recommended Posts

Dawniej wszystkie domy miały wentylację grawitacyjną, a klimatyzację spotykało się tylko w biurowcach i innych dużych obiektach. Przez ostatnie ćwierć wieku jednak wiele się zmieniło. Coraz popularniejsza jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, klimatyzatory nie są już luksusem, a i w sposobie wykonania wentylacji grawitacyjnej sporo jest nowych rozwiązań.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/wentylacja-klimatyzacja/3127-wentylacja-i-klimatyzacja-czyste-i-chlodne-powietrze

Link do komentarza

Klimatyzator to popularne ostatnio urządzenie, które służy nie tylko do chłodzenia, ale również do dogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych. Z racji cyklu pracy (pompa ciepła powietrze-powietrze bez wymiennika wodnego) i wysokiej sprawności, klimatyzator może zapewnić komfort mieszkaniu i pobierać z sieci niecały 1 kW. Jeżeli kolejne gminy zabronią opalania w kominkach, klimatyzator stanie się jedną z tańszych alternatyw.

Doraźnym rozwiązanie na upały są również klimatyzatory przenośne, ale często problemem jest wyrzut powietrza na zewnątrz.

Jeden z wielu artykułów dla przyszłych użytkowników, który sugeruje, że klimatyzator pokojowy to optymalny klimat we wnętrzu.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/91980-optymalny-mikroklimat-wnetrza-czyli-klimatyzatory-pokojowe

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Proszę o informację jaki wpływ ma montaż klimatyzacji w budynku zamieszkania zbiorowego, że zbiorczymi kanałami wentylacyjnymi oraz spalinowymi od piecyków łazienkowych. Latem przy znikomej różnicy temperatur pomiędzy mieszkaniem a powietrzem na zewnątrz obniżenie tej temperatury w mieszkaniu powoduje całkowity zanik działania wentylacji , czasami nawet ciąg zwrotny nie tylko w mieszkaniu z klimatyzacją. Jestem kominiarzem już 20 lat i od jakiegoś czasu zaobserwowałem problemy z ciągiem kominowym w pionach z zamontowaną klimatyzacją w jednym mieszkaniu. Niestety przepisy nie regulują tej kwestii dość jednoznacznie więc jestem ciekaw państwa opinii.
Link do komentarza

Montaż klimatyzacji łączy się przede wszystkim z uszczelnianiem (wymianą) okien. I to należałoby rozważyć w pierwszej kolejności.

Bo ja ciągle mam w pamięci opowieść starego zduna, jak to po roku od postawienia pieca został wezwany na reklamację, bo w piecu nagle nie chciało się palić. 

Okazało się, że to z powodu wymiany okien...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...