Skocz do zawartości

problem z wylewka samopoziomujacą sie


Recommended Posts

Witam, wzoraj wieczorem "polozyłem" ze znajomym wylewke samopoziomujaca... no wlasnie jako doswiadczony budowlaniec zapropinowal zeby polozyć na starej wylewce pape podkleić do wylewki ta pape na zimno i dopiero na to wylać wylewke. Jak powiedzial zrobilismy... zaraz po skonczeniu pracy na wylewce pojawily sie faldy przypominajace faldy na starej ceracie.Twierdził ze to normalne i pod ciezarem sie to samo wyrówna i ze juz tak robil i zeby sie nie przejowac. Niestety do rana na grzbiecie fald poajwily sie piekniecia. Wylewka jest pofaldowana i popekana. Na wylewke mialy pójsc panele ale szkoda mi straconej kasy na ta wylewke i chcialbym ja jakos podratować. Zy da sie to zrobić np miejscowo nadlewajac nowa czy trzeba kuć i robic od nowa?

Edytowano przez Piotr Magiera
błedy (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
10 godzin temu, Piotr Magiera napisał:

A jest jakis sposób zeby to podratować? Mysle czy nie zeszlifowac tych fald.  Nie wiem tylko jak uzupełnić " ubytki" .

No właśnie, jak gruba jest ta wylewka i ile masz jeszcze zapasu do wyrównania. Można to skuć albo naruszyć, zyskać z centymetr-dwa i zrobić prawidłowo wylewkę i najważniejsze - poziomo.

Link do komentarza

Papa tworzy warstwę separacyjną,  i musi być pokryta wylewką grubości przynajmniej 3 cm.  Jeśli fałdy nie są wyższe niż  3 mm , podłoze pod panele mozna wyrównać płytami podkładowymi z wełny drzewnej. gr. 5 - 10 mm 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dzień dobry,

 

pytanie czy to wszystko się trzyma... jeśli tak, to można zeszlifować te górki i spróbować ułożyć panele, o ile to wykończenie pływające... ale... generalnie polecamy pozbyć się wszystkiego, łącznie z papą.

Następnie należałoby wykonać podkład samopoziomujący pod panele - w zależności od grubości - może być wylewka jak np. weber.floor POZIOM lub weber Nivelo - do 2 cm grubości. Więcej na https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-poziom Jeśli konieczna jest grubsza warstwa, to rekomendujemy samopoziomujący jastrych weber.floor 4310 lub weber RENOFLOOR. Należy pamiętać o zagruntowaniu podłoża i wykonaniu dylatacji obwodowych.

 

Izolację pod panelami stanowi folia, którą - albo się układa niezależnie od podkładu pod panelami albo stanowi część tego podkładu.

 

Zachęcamy do kontaktu i obejrzenia filmu o wylewkach i ich doborze.

 

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Wylewki samopoziomującej na papie się nie wykonuje. Zawsze będzie problem - będzie pękać. Uratować też się za bardzo nie da. Na papie należy wykonać warstwę jastrychu, betonu np. BETON B-25 442 o grubości min 35mm, wtedy będzie to dobrze funkcjonowało. Wylewki samopoziomujące np. Wylewkę samopoziomującą 419 stosuje się na warstwy związane z podłożem, a więc bezpośrednio na beton.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...