Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wilgotne ściany w domu od dewelopera


Recommended Posts

Witam,

czekamy na odbiór domu szeregowego od dewelopera. Po opadach deszczu na ścianach wyszła wilgoć. Deweloper prowadzi prace naprawcze izolacji poziomej. Wykuł w posadzce dziurę oraz przed drzwiami i tam uzupełniają izolację.

 

Czy taka naprawa wystarczy i pomoże ? Czy to tylko doraźne działania ? 

 

Czy w kolejnych miesiącach/latach nie będzie problemu z grzybem i pleśnią ?

 

Jesteśmy w szoku, że to wyszło przy nowym budynku.

 

Prośba o pomoc.

Zrzut ekranu 2020-10-28 o 13.05.00.png

Zrzut ekranu 2020-10-28 o 13.05.41.png

Zrzut ekranu 2020-10-28 o 13.05.59.png

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę i widzę , albo przynajmniej tak mi się wydaje że widzę - wilgoć wychodzi na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych .

czyli woda weszła już do budynku .

Czyli jest dziura .

Moim skromnym zdaniem posadzka do zdjęcia , nieszczelność do wyszukania / do zatkania , do weryfikacji i ponownego wykończenia a zatykanie dziury która na upartego może być u sąsiada w obrysie waszej części może być jak owijanie w sreberka

 • Lubię to 1
 • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

To jest szereg 4 mieszkań. W każdym wyszła wilgoć i na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych. Deweloper robi drenaż wokół budynku i poprawia izolacje tak jak wspomniałem. Jednak z tego co widzę to nie wystarczy i przy każdym deszczu będzie stres czy coś nie wyjdzie nowego.

 

Deweloper stwierdził że przy następnej takiej akcji zastosuje iniekcją w ścianach, ale to już będzie rękojmia i możemy się jej nie doczekać. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem

zdjąłbym posadzkę i poszukał źródła . bo tak czy inaczej wodę pod posadzką już macie - suszenie mozolne i długotrwałe chyba że zdejmie się posadzkę i po prostu wysuszy.

żeby zrobić iniekcję trzeba wiedzieć gdzie , jak widzę chcą strzelać po omacku  

 • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy ty rozumiesz słowo pisane - przecież piszę, że "może potraktowali teścianki jako dodatkową podporę". To nie znaczy - że uważam, że to dobrze! Pomocniczy przykład: Kiedyś pacjentowi amputowano nie tę nogę, co trzeba, bo ją potraktowali lekarze, jako tę do ucięcia. Była do ucięcia? Obciążył, być może zbyt mocno, co może źle wpłynąć na strop i na ścianki.  Nie każde kilka prętów z betonem = wieniec.  wystarczy chyba - jak zwali się strop. To mało? Wymieniłem kilka czynników - a jaki wstrząs? Np upadek  ciężkiego przedmiotu, działanie jakiegoś urządzenia powodującego drgania płyty... Kilka, kilkanaście osób tańczących rytmicznie na stropie też może mieć wpływ.... Wszystko zależy od obecnej granicy tolerancji. Ale to wszystko dywagacje - bo nie wiadomo, na czym oparty jest strop!
  • nie, nie jest ok     no to jest konstrukcyjna czy nie? bo jak podpora to jest, czyż nie? czy tylko leciutko?     dobre, związał ze stropem, ale ich nie obciążył wylewając wieniec, ciekawe do czego służy wieniec     wstrząsu? uuu, a jakiego? Śląsk? i co się ma zawalić? strop? ściana? chałupa?    to wszytko to rozumiem, że doświadczenie doświadczonego nie konstruktora? kreatywne, nie powiem, że nie    
  • Jeśli chodzi o uzgodnienia - jest zgoda na budowę takiego tarasu od wspólnoty mieszkaniowej. Jest tam kilka warunków, m. in. maksymalne obciążenie, ale jest to dalekie od wagi takiego tarasu. Nie mozna też uszkodzić hydroizolacji, dlatego słupki mają być zrobione na izolacji bez jej przerywania. 
  • Jeśli tak jest - to powinno być ok. Choć nie wiem, po co wstawili te zbrojenia na ścianki - może po to by uzupełnić te przestrzenie między stropem a ścianką. Albo potraktowali te ścianki, jako dodatkową podporę, ale to może być błąd - bo płyta zwykle nie jest zbrojona na takie podpórki i mogą one szkodzić konstrukcji. Być może - jeśli są to ścianki niestabilne - np stojące samodzielnie, nie krzyżujące się - to chciał je związać ze stropem, żeby się nie przewrociły. W sumie to by trzeba spytać tego - co wykonywał ten strop - albo zobaczyć na projekt.  Jeśli wisi na tych sciankach 12 cm - to to, że stoi, nie znaczy - że się nie zwali. Kwestia czasu, wstrząsu, dociążenia stropu, itd... Przecież katastrofy budowlane b często nie następują od razu - zwykle stoi jakiś czas. Czasem nawet dość długo - takie trwanie na krawędzi.
  • Masz projekt zbrojenia stropu? Szczególnie nad tymi "wieńcami" na ściankach 12 cm...   Jak mocniej obciążysz strop w okolicy "poduszki betonowej" z wieńcem (oczywiście dalej od podparcia na nośnej, konstrukcyjnej ścianie), to przecież  i on - ten "wieniec" - się ugnie  i wtedy ściana może popękać... Nie musi... ale może...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...