Skocz do zawartości

Zakup dzialki z mozliwoscia postawienia zakladu


Bebcio11

Recommended Posts

Witam. Chcialbym zakupic dzialke na budowe domu jednorodzinnego i na tej dzialce chcialbym miec mozliwosc postawienia zakladu , czyli budynku w ktorum moglbym prowadzic swoja dzialalnosc gospodarcza . Dosc glosna ale na tyle wygluszony bylby budynek aby nie przeszkadzal innym. Mysle o stolarni i maszynie cnc do wyrobu roznych rzeczy. Widzialem dzialki z mozliwoscia dzialanosci ale bez zaklocen. Rozumiem ze chodzi bardziej o biuro w domu niz o np. warsztat samochodowy. Moj halas bylby porownywalny z warsztatem ale mozna wygluszyc na tyle aby bylo bardzo cicho.

Chodzi mi tak naprawde o to ze wiekszosc dzialek to dzialki budowlane bez jakichkolwiek moiwosci takich dodatkowych warsztatow czy malej hali wyciszonej. Jaka dzialke kupic i na co mam patrzec czy uwarzac aby taka hale/maly zaklad stolarski wybudowac kolo domu. Wiem ze przeznaczenie dzialki jest zapisane czesto ale mozna to jakos dodac, zmienic bez problemow czy sie nie da? Czasowo nie spiesze sie nawet jakby to mialo trwac 2-3 lata . Prosze o jakies wskazowki . Myslalem juz o roznych rodzajach dzialek ale zawsze cos niepasuje. Chcialbym z kims porozmawiac kto juz takie cos kiedys osiagnal majac zwykla dzialke budowlana i przerobil to jakos. Do kogo trzeba z tym uderzyc?

Jezeli cos pominalem to z checia dopisze po odpowiedzi. 

Pozdrawiam i dziekuje

Link do komentarza

Najprostsze rozwiązanie to pzejrzeć zapisy MPZP (na stronie int.  gmin) dla potencjalnie odpowiadających terenów, gdzie określone jest przeznaczenie określonych rejonów dopuszcajacych zabudowę mieszkaniowo-usługową. Inny sposób to wystąpienie do gminy o wydanie warunków zabuidowy (jeśli nie ma MPZP) dla "upolowanej" działki, ale procedura długotrwała i bez pewności uzyskania pozytywnej decyzji. Mozna też skorzystać z usług biura nieruchomości.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...