Skocz do zawartości

Wyłączenie z produkcji rolnej 11a działki z WZ i kawałkiem lasu (kat. V)


29 lipca

Recommended Posts

Witam

Mam kilka pytań dotyczących działki rolnej o powierzchni około 11 arów z wydanymi WZ dopuszczającymi "budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą". Grunty w obrębie nieruchomości oznaczone są jako "grunty orne klasy V (RV) o powierzchni 0.1075ha oraz grunty zadrzewione i zakrzewione klasy V (Lz-PsV) o powierzchni 0.0052 ha". Mam już trochę mętlik w głowie jeśli chodzi o odrolnienie i klasy gruntu, stąd kilka pytań (niektóre same się wykluczają):

1. Czy grunty tej klasy w ogóle wymagają wyłączenia z produkcji rolnej? Czy można bez problemu przeznaczyć na cele nierolnicze i można się wybudować oraz organizować ogród?

2. Jeśli chodzi o ewentualne wyłączenie z produkcji rolnej, to co proponujecie? Wyłączenie tylko powierzchni pod dom, garaż, podjazdy etc i pozostawienie reszty jako rolnej? Czy lepiej od razu całość?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Edytowano przez 29 lipca (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze jedna kwestia, która nie daje mi spokoju: WZ wydano w 2018 roku. Czy jest możliwe, że po tym czasie uchwalono MPZP, który jest "mniej korzystny" jeśli chodzi o przeznaczenie działki? Chodzi mi oczywiście o budowę domu i aranżację ogródka. Dodam jeszcze, że nie nie jestem rolnikiem - czy na pewno mogę kupić i osiedlić się na takiej działce?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...