Skocz do zawartości

Instalacja co stuka


Enecco

Recommended Posts

Witam zacząłem grzać w domu od jakiegoś tygodnia w dniu dzisiejszym postanowiłem zmniejszyx temperaturę na kaloryferach jak udałem się do kotłowni okazuje się że z rury która znajduje się nad pompa co (pompa pracuje na.max obrotach ) wydobywa się dziwny dźwięk jakby pukanie w ta rurkę zaś gdy znów zwiększę temperaturę na kaloryferze dźwięk znika proszę o pomoc 

Edytowano przez Enecco (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
14 godzin temu, Enecco napisał:

Witam zacząłem grzać w domu od jakiegoś tygodnia w dniu dzisiejszym postanowiłem zmniejszyx temperaturę na kaloryferach jak udałem się do kotłowni okazuje się że z rury która znajduje się nad pompa co (pompa pracuje na.max obrotach ) wydobywa się dziwny dźwięk jakby pukanie w ta rurkę zaś gdy znów zwiększę temperaturę na kaloryferze dźwięk znika proszę o pomoc 

A masz tam zawór zwrotny nad tą pompą, pewnie się środek zluzował albo obrobił. 

Link do komentarza

Moim zdaniem jest problem z przepływami tu i tam. Widze Wilo, przez chwilę myślałem, ze automatyczna, ale nie. Warto czasem poczytać o instalacji prawidłowo zrównoważonej.

Jeden z krótkich artykułów firmy, którą może znasz. Mają też dużo filmów webinarowych, a prowadzący potrafi wytłumaczyć dosłownie wszystko :)https://budujemydom.pl/irbj/porady/92943-zawory-termostatyczne-eclipse-zrownowazona-instalacja-grzejnikowa

 

Te stuki sa tylko w kotłowni przy pompce, czy na grzejnikach w domu też się niesie. Zadzwoń na infolinie Wilo lub wyślij maila z zapytaniem. Tu masz namiar na całodobowe pogotowie serwisowe Wilo. https://wilo.com/pl/pl/Serwis/Serwis-w-Wilo-Polska/

Link do komentarza

Mówisz o temperaturze wody na powrocie? To zależy od odbioru ciepła przez pomieszczenia. Zasilanie i powrót - te kilkanaście stopni różnicy to chyba dobry objaw. Jaka jest temperatura na zasilaniu? Można poeksperymentować i podnieść próg na 45 stopni albo zmniejszyć bieg pompy na I. To jednak zabawa w kotka i myszkę. Ja bym zadzwonił do hydraulika i umówił się na wizytę. Oni więcej w życiu widzieli i potrafią połączyć profesjonalizm z intuicją. Ja mogę tylko zgadywać.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...