Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 Potrzebuje pomocy w sprawie jak to dobrze zrobić.
  Mam ganek,nad gankiem jest taras,została z kuta posadzka i zdjęta papa i warstwa szlaki.
  Fachowiec miał zrobić ocieplenie izolacje na tarasie i wylać posadzkę.
  Niestety zrobił izolacje powiedzmy że średnio dobrze i ślad po nim zaginą.
  Zostałem z tym bajzlem sam i nie wiem jak się za to zabrać.
  Chodzi mi o kolejność prac,jak zamocować rynny,jakie rynny,opierzenie,izolacja itd.
  Na tarasie wystają metalowe ceowniki jakieś 7 cm

Pozdrawiam  Piotr.

 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

pytanie w jakim stanie jest podłoże i jakie warstwy jeszcze chciałby Pan położyć (jaka jest wysokość, którą można zabudować) i jakie chciałby Pan finalne wykończenie? :) 

Jak napisał wyżej Pan Redaktor, brakuje spadku, więc jest kwestia tego, czy jest miejsce na np. folię plus styropian XPS i docisk ze spadkiem czy samą warstwę spadkową (można do tego wykorzystać jastrych np. webere.floor RAPID). Dalej, zależy od wykończenia - można wykonać system żywiczny np. weber.dry balkon (więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon ale tu pod warstwą spadkową powinna być hydroizolacja) lub panele tarasowe czy deski kompozytowe lub po prostu płytki - w tych przypadkach idealna do zabezpieczenia przed wodą jest hydroizolacja dwuskładnikowa np. webertec Superflex D3, o której może Pan przeczytać na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3

 

Jeśli obecna płyta balkonowa wymaga naprawy, to może Pan wykorzystać do tego system weberep duo z zaprawą wyrównującą weberep R4 duo. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/beton-jak-nowy-z-systemem-weberep-duo-naprawa-betonu

 

Zachęcamy do kontaktu

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Witam

Miejsca jest dużo mogę ,dać nawet 20 cm styropianu.

Ale tyle nie trzeba chyba .Pod spodem jest część mieszkalna to jakaś termo izolacja musi być.

Na posadzce wystają mi  jakieś  metalowe ceowniki ok 7  cm  zresztą jest ich 3 o różnej wysokości.

Budynek  był stawiany w latach kryzysowych więc budowano z czego było a nie z czego powinno

Musiał bym w warstwie termo izolacji schować te ceowniki.

Gość który mi robił ocieplenie wyjechał mi  10 cm ponad płytę.

Nie wiem co miał na myśli i nie wiem jak to teraz powiązać.

 

Link do komentarza

Panie Piotrze, pytanie ile wystają ceowniki. Może warto je zabezpieczyć weberrep KB duo i wyrównać do posadzki weberep R4 duo?

Na to folia, styropian XPS i wylewka dociskowa (np. z weber.floor RAPID).

I w zależności od tego, co ma być na wierzchu, dalsze rekomendacje co do zabezpieczenia płyty dociskowej, ale wykorzystanie webertec Superflex D3 do wykonania hydroizolacji może być bardzo dobrym pomysłem - będzie to dobra podstawa do płytek, podestów tarasowych czy deski kompozytowej.

Link do komentarza

Witam

Wolał bym nadmiernie nie obciążać płyty bo nie wiem jak jest zrobiona.

Ewentualnie mogę wyrównać płytę i zrobić spadki przed położeniem styropianu

Ceowniki muszę schować w warstwie styropianu. 

A ta folia ma być budowlana czy jakaś w płynie

A jeszcze jedno cała płyta jest posmarowana chyba abizolem. 

Czyli mniej więcej musi to tak wyglądać folie,styropian XPS 100  i płytę dociskową potem hydroizolacje i jakieś płytki .

Teraz kwestia opierzenia kiedy ją dać i rynny jak zamocować czy styropian XPS ma się kończyć na równo ze ścianą czy ociepleniem czy jeszcze wcześniej np 10cm przed  końcem ściany żeby płyta dociskowa opierała się o płytę stropową

Pozdrawiam Piotrek

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...