Skocz do zawartości

Problem z kupnem działki


Patryk Miśkowicz

Recommended Posts

Witam , mam problem z kupnem działki ( jako rolnik) a mianowicie , mam upatrzone pole, na którym w całości jest III klasa ziemi. Cena ustalona, wszystko prawie gotowe aż w końcu właściciel tej działki (rolnik) mówi mi że on ma to w całości (40ar.) Od początku było ustalone ,że chce kupić 20. Jego odpowiedź brzmiała ,że nie podzieli tego po 20  ,bo na 20 ar nie dostanę pozwolenia na budowę ( jako rolnik) gdyż to jest za małe pole . Dodam że mam 3.75 ja przeliczeniowego i jestem na KRUS-ie . Bardzo proszę o odpowiedź bo to trwa bardzo długo a nie znam się na tych tematach . Czy mogę to kupić z pełną pewnością że dostanę pozwolenie na budowę na warunkach gospodarczych . Proszę o wyrozumiałość , dziękuję pozdrawiam :)

Link do komentarza
41 minut temu, Patryk Miśkowicz napisał:

Witam , mam problem z kupnem działki ( jako rolnik) a mianowicie , mam upatrzone pole, na którym w całości jest III klasa ziemi. Cena ustalona, wszystko prawie gotowe aż w końcu właściciel tej działki (rolnik) mówi mi że on ma to w całości (40ar.) Od początku było ustalone ,że chce kupić 20. Jego odpowiedź brzmiała ,że nie podzieli tego po 20  ,bo na 20 ar nie dostanę pozwolenia na budowę ( jako rolnik) gdyż to jest za małe pole . 

Ma rację.

Chwała mu za to - że przestrzegł - a nie robi z siebie "nieświadomego głupa"

Musisz wziąć całość aby mieć możliwość budowania

 

Link do komentarza

Działki rolnej nie można (ustawowo) dzielić na "kawałki" mniejsze niż 3.000 m2 (z wyjątkiem, ale tu go nie ma).

53 minuty temu, Patryk Miśkowicz napisał:

Czy mogę to kupić z pełną pewnością że dostanę pozwolenie na budowę na warunkach gospodarczych . Proszę o wyrozumiałość , dziękuję pozdrawiam :)

Jeśli w MPZP nie ma zakazu, to i owszem (na zabudowę zagrodową).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...