Skocz do zawartości

Działka - ukształtowanie terenu (badania) / media


srebrnylis

Recommended Posts

Witajcie,

Znalazłem ciekawą działkę.

  • powierzchnia 2800m2 - na dom, ogród i sad, albo rodzinnie na 2 domy lub może nawet i bliźniak 
  • do szkoły, sklepu itp. 5km
  • otoczona z dwóch lasem (wschód, zachód). 
  • Od południa droga asfaltowa, za drogą las.
  • Od północy pole i znów las.
  • Najbliższy sąsiad 100m (1 dom w lesie) i 100m ( kilka domów)  - wszelkie osiedla gdzie jest dużo domków dla mnie odpadają - przez kosiarki grille i zapachy z kominów
  • Nieopodal są 2 jeziora - do plaż jest 2km, do lasu na grzyby czy spacer - od razu przy działce.
  • piękny widok z północnej części działki na lasy na wschodzie, zachodzie i południu. Przy granicy działki rosną podgrzybki. Pięknie pachnie i szumi las.

 

To teraz minusy:

  1) Lekki hałas samochodów - z drogi asfaltowej - za dnia ok 20 samochodów na godzinę, od wieczora do rana ruch zerowy. Myślę że płot lity z drewna + żywopłot odbije znaczną część dźwięków.

 

  2) Działka nie jest równa. Różnica poziomów to 3m pomiędzy najwyższym a najniższym punktem działki. Najwyższy punkt jest na równi z drogą, najniższy 3m poniżej poziomu drogi asfaltowej.

      1/4 powierzchni działki (700m2) jest na równi z drogą - tam bym chciał budować dom
      1/4 powierzchni działki (700m2) jest położone około 1,5m poniżej poziomu drogi.
      1/4 powierzchni działki (700m2) jest położone około 2m poniżej poziomu drogi.
      1/4 powierzchni działki (700m2) jest położone około 3m poniżej poziomu drogi. Tam rosną drzewa i trochę chaszczów. Jest to najniższe miejsce na działce - widoczny dół z krzakami i drzewami.

      Działka jest piaszczysta - nawet jak pada deszcze to nigdzie nie stoi woda.

      Podnoszenie to karkołomny proces bo licząc że 1400m2 wymaga poniesienia o 1,5m to daje 2100m3 ziemi. Szwagier pracuje w firmie, która buduje drogi, może dałby radę z wykopów płacąc tylko za transport pozyskać trochę ziemi.

      Licząc 10m3 na wywrotce to jest 210 kursów. Sporo... a potem trzeba to jeszcze rozplantować i zagęścić.

      No a może nie ma sensu tego w ogóle podnosić bo tam jest przepuszczalny grunt ? Ale jak to ustalić ? Bo ja mam za mało wiedzy by to precyzyjnie określić.

      W jaki sposób ocenić grunt profesjonalnie ?  Zlecić jakieś badanie ?
      Wtedy najpierw umowa przedwstępna kupna działki i dopiero potem zlecać badanie ? Ile takie badanie kosztuje ? 


  3) Brak wody i kanalizacji 

      Trzeba kopać studnię i budować oczyszczalnię przydomową.

      To duże wady ? Taka woda gruntowa na mało zaludnionym terenie może się kiedyś skończyć?

 


 

Link do komentarza

jedynie 3) to realny minus (wg mnie)

Zorientuj się na jakiej głębokości można spodziewać się wody, może któryś z potencjalnych sąsiadów ma studnię....to może być kluczowa sprawa...POŚ to oczywiscie dodatkowe koszta, ale jak działka jest duża, to problemu nie będzie...

badanie to pewnie będzie formalność, chyba kilkaset zł kosztuje...wystarczy jak je zrobisz po podpisaniu umowy przedwstępnej...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...