Skocz do zawartości

Konstrukcja tarasu.


Recommended Posts

Dzień dobry.

Witam serdecznie w moim pierwszym poście na forum i proszę o poradę.

Na załączonym zdjęciu widać konstrukcję, która przygotowuję pod drewniany taras.

I chyba popełniłem błąd, bo pod drzwiami tarasowymi i na lewo od nich, belki do których będą mocowane legary przymocowałem bezpośrednio do konstrukcji ścian z betonu komórkowego.

I tu moje pytanie: czy wystarczy, jak pomiędzy styropian, który jest na fundamencie (zakryty teraz folią bąbelkową) a belki dołożę paski styropianu i zapianuję, ew jeszcze zaciągnę to klejem/zabezpieczę folią/otynkuję?

Pod konstrukcją tarasu nie będzie dosypywana ziemia, całość tylko wyrównam i przykryje geowłókniną/przysypie żwirkiem.

Jeżeli źle kombinuje, to proszę o wskazówki, jak to właściwie wykonać, żeby wilgoć nie podchodziła.

Pozdrawiam

 

 

IMG_20201003_181450.jpg

Link do komentarza

Na początek powiem, że ten "ganek" jest super. Konstrukcja zadaszenia potężna, robi wrażenie. To tak na marginesie.

Tam jest jeszcze kilka cm zapasu i masz obawy, że ta część cokołu będzie gorzej ocieplona niż reszta. Dobrze rozumiem? Możesz te belki dodatkowo jeszcze ocieplić styropianem tylko w obrysie wnęki. Możesz je przecież odizolować folią (zrobic taką nieckę) i zasypać ja np. keramzytem.

Wracając do izolacji tych belek - przecież możesz tam nawet dac 20 cm styropianu w obrysie wnęki. I tak to wszystko zostanie wypełnione podsypką pod taras. Możesz tu nawet dać ciepłe bloczki z betonu komórkowego itd itp.

Ja bym dał opaskę z twardego styropianu lub XPS.

Tutaj podrzucam film z montażu tarasu kompozytowego, jak już skończyć z podsypką.

 

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. 

Chodzi mi głównie o to, że belki przykręciłem bezpośrednio do gołego bloczka H+H, nie dałem na niego żadnej folii/papy/dysperbitu/kleju z siatką itp. 

Do tych belek będą na wieszakach montowane legary, więc pomiędzy wieszaki mogę rzeczywiście powklejać kawałki styro czy XPSa. 

I co dalej? Zaciągnąć to potem klejem razem z tym wystającym ociepleniem fundamentu? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...