Skocz do zawartości

Konstrukcja tarasu.


Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry.

Witam serdecznie w moim pierwszym poście na forum i proszę o poradę.

Na załączonym zdjęciu widać konstrukcję, która przygotowuję pod drewniany taras.

I chyba popełniłem błąd, bo pod drzwiami tarasowymi i na lewo od nich, belki do których będą mocowane legary przymocowałem bezpośrednio do konstrukcji ścian z betonu komórkowego.

I tu moje pytanie: czy wystarczy, jak pomiędzy styropian, który jest na fundamencie (zakryty teraz folią bąbelkową) a belki dołożę paski styropianu i zapianuję, ew jeszcze zaciągnę to klejem/zabezpieczę folią/otynkuję?

Pod konstrukcją tarasu nie będzie dosypywana ziemia, całość tylko wyrównam i przykryje geowłókniną/przysypie żwirkiem.

Jeżeli źle kombinuje, to proszę o wskazówki, jak to właściwie wykonać, żeby wilgoć nie podchodziła.

Pozdrawiam

 

 

IMG_20201003_181450.jpg

Napisano

Na początek powiem, że ten "ganek" jest super. Konstrukcja zadaszenia potężna, robi wrażenie. To tak na marginesie.

Tam jest jeszcze kilka cm zapasu i masz obawy, że ta część cokołu będzie gorzej ocieplona niż reszta. Dobrze rozumiem? Możesz te belki dodatkowo jeszcze ocieplić styropianem tylko w obrysie wnęki. Możesz je przecież odizolować folią (zrobic taką nieckę) i zasypać ja np. keramzytem.

Wracając do izolacji tych belek - przecież możesz tam nawet dac 20 cm styropianu w obrysie wnęki. I tak to wszystko zostanie wypełnione podsypką pod taras. Możesz tu nawet dać ciepłe bloczki z betonu komórkowego itd itp.

Ja bym dał opaskę z twardego styropianu lub XPS.

Tutaj podrzucam film z montażu tarasu kompozytowego, jak już skończyć z podsypką.

 

Napisano

Dziękuję za odpowiedź. 

Chodzi mi głównie o to, że belki przykręciłem bezpośrednio do gołego bloczka H+H, nie dałem na niego żadnej folii/papy/dysperbitu/kleju z siatką itp. 

Do tych belek będą na wieszakach montowane legary, więc pomiędzy wieszaki mogę rzeczywiście powklejać kawałki styro czy XPSa. 

I co dalej? Zaciągnąć to potem klejem razem z tym wystającym ociepleniem fundamentu? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gradu nie było. Szkodnika od zeszłego roku nie potrafię ustalić. Łażenie nocą z latarką niczego nie wyjaśniło. Inteligencja internetowa zasugerowała brak składników pokarmowych, powodujących mikropęknięcia, a kiedy liść się rozrasta, one się powiększają tworząc rozerwane dziury. Zaczynam się skłaniać ku tej sugestii.
    • W nowoczesnym budownictwie liczy się szybkość, trwałość i oszczędność. Coraz więcej firm i inwestorów prywatnych wybiera siatki zbrojeniowe kompozytowe zamiast stalowych. Dlaczego? ✅ 2,5× tańsze niż stal – kompozytowe siatki to realna oszczędność dla Twojego budżetu. ✅ Skrócenie czasu montażu – lekkie, łatwe w cięciu, nie wymagają dźwigów. ✅ Odporność na korozję i czynniki chemiczne – nie rdzewieją, nie reagują z betonem ani wodą gruntową. ✅ Ekologiczne rozwiązanie – bez emisji CO₂ z procesu produkcji stali, w 100% nadające się do recyklingu. Dzięki tym właściwościom kompozytowe siatki świetnie sprawdzają się w: 🔹 fundamentach, 🔹 posadzkach, 🔹 podjazdach, 🔹 ogrodzeniach i stropach. 🔗 Sprawdź dostępność w sklepie: 👉 sklep.trokotex.pl/pl/c/Siatki-z-kompozytu/17 🔗Jeśli interesuje Cię zakup hurtowy, zapraszamy do kontaktu pod adresem: siatki@trokotex.plWstaw grafikę z adresu URL Zainwestuj w nowoczesność. Zainwestuj w kompozyt. Buduj szybciej, lżej i taniej.
    • @podczytywacz   Jest to salon z aneksem. Wentylacja jest grawitacyjna (czyli taka po prostu kratka). Południowa.  Ma wysoką klasę energetyczną, to pamiętam (A albo A+). Szczegóły doślę, jak będę w domu - ale chyba standardowe ocieplenie - napiszę potem to ocenicie. W tym salonie jest klimatyzacja - ale to pewnie od kilku lat. Nie, jest sypialnia.   @Budujemy Dom - działka i dom A jak mogę to potwierdzić? Czy takie plamy powinny się zmyć? Mam w szufladzie dwie płytki "kamienia", które zostały wymontowane prawdopodobnie na skutek instalacji telewizora podwieszanego. W każdym bądź razie jedną z nich mogę połamać i pozaglądać czy jest tam wyraźna struktura i wysłać tutaj zdjęcia. Mógłbym też wziąć ekspertka mykologa, ale to koszt. Jakie są jeszcze możliwości wykluczenia/potwierdzenia czy to pleśń ?
    • Niektóre miejsca wyglądają, jakby już malowane były strukturalną farbą   Powierzchnia sufitu jest bardzo nierówna i niejednorodna... Moim zdaniem żadna  nie pokryje satysfakcjonująco TEGO sufitu...  Może jakaś strukturalna da radę... może tynk japoński...   W żadne kasetony się nie pchaj, może tapeta strukturalna, ale jednobarwna - tylko umiejętnie położona - przy tym stanie wykończenia ścian byłaby najmniej "inwazyjna" i najmniej mogąca narobić szkód...      
    • Najlepiej doradzi doświadczony elektryk-praktyk, @retrofood już jutro, jak tylko wypocznie!     A moje uwagi? może się nie mylę...   Podwójny przełącznik A pozwoli załączać niezależnie oba punkty na suficie. B i C powinny być schodowe do włączania/wyłączanie kinkietu nad łóżkiem - niezależnie przez leżących po obu stronach łoża...        
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...