Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzień dobry.

Witam serdecznie w moim pierwszym poście na forum i proszę o poradę.

Na załączonym zdjęciu widać konstrukcję, która przygotowuję pod drewniany taras.

I chyba popełniłem błąd, bo pod drzwiami tarasowymi i na lewo od nich, belki do których będą mocowane legary przymocowałem bezpośrednio do konstrukcji ścian z betonu komórkowego.

I tu moje pytanie: czy wystarczy, jak pomiędzy styropian, który jest na fundamencie (zakryty teraz folią bąbelkową) a belki dołożę paski styropianu i zapianuję, ew jeszcze zaciągnę to klejem/zabezpieczę folią/otynkuję?

Pod konstrukcją tarasu nie będzie dosypywana ziemia, całość tylko wyrównam i przykryje geowłókniną/przysypie żwirkiem.

Jeżeli źle kombinuje, to proszę o wskazówki, jak to właściwie wykonać, żeby wilgoć nie podchodziła.

Pozdrawiam

IMG_20201003_181450.jpg

Na początek powiem, że ten "ganek" jest super. Konstrukcja zadaszenia potężna, robi wrażenie. To tak na marginesie.

Tam jest jeszcze kilka cm zapasu i masz obawy, że ta część cokołu będzie gorzej ocieplona niż reszta. Dobrze rozumiem? Możesz te belki dodatkowo jeszcze ocieplić styropianem tylko w obrysie wnęki. Możesz je przecież odizolować folią (zrobic taką nieckę) i zasypać ja np. keramzytem.

Wracając do izolacji tych belek - przecież możesz tam nawet dac 20 cm styropianu w obrysie wnęki. I tak to wszystko zostanie wypełnione podsypką pod taras. Możesz tu nawet dać ciepłe bloczki z betonu komórkowego itd itp.

Ja bym dał opaskę z twardego styropianu lub XPS.

Tutaj podrzucam film z montażu tarasu kompozytowego, jak już skończyć z podsypką.

Dziękuję za odpowiedź. 

Chodzi mi głównie o to, że belki przykręciłem bezpośrednio do gołego bloczka H+H, nie dałem na niego żadnej folii/papy/dysperbitu/kleju z siatką itp. 

Do tych belek będą na wieszakach montowane legary, więc pomiędzy wieszaki mogę rzeczywiście powklejać kawałki styro czy XPSa. 

I co dalej? Zaciągnąć to potem klejem razem z tym wystającym ociepleniem fundamentu? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Ireneusz
      Bardzo proszę redakcyjnego znawcę prawa o proste wyjaśnienie następującej kwestii : Czy jest możliwe wybudowanie domu na działce rolnej przez „ nierolnika” jeżeli zakupi 3001 m2 pola rolnego i do tego wynajmie (tylko na papierze :) średnią hektara w danej gminie ? Tutaj dodam że w wielu gminach informują urzędnicy że TAK i mają na to decyzje prawnicze. Jak to możliwe w świetle prawa o którym mówi artykuł ???
    • Gość Konrad
      Nie warto się budować jest już przyklepany podatek katastralny jak to wejdzie to bęndzie jak w wewłoszech ceny domów spadną.
    • W planach mam jeszcze takie doświadczenie w miejscu kilku cieków ustawić dwa łóżka jedno wyłożyć wewnątrz skóra. Przy kolejnym wykonam lustra które będą skupiać wszystko na osobie śpiącej. Łóżka przydzielić losowo.   Dziś niestety problemem ludzi jest gonitwa za pieniądzem i słaba wiara. Nawet jeśli coś widzą nie wierzą.  Osoby które są nie wierzace bądź małej wiary, mogą się zapisać i zobaczyć np egzorcyzmy na własne oczy (Częstochowa).  Oczywiście na własną odpowiedzialność.  Pozdrawiam 
    • Witam wszystkich. Taki mały problem mam. Otóż na wiosnę planuję małą rozbudowę domu. Moja rozbudowa będzie polegać na dobudowaniu dwóch ścian do istniejącego budynku ,tak jak to przedstawiłem na rysunku. Wymiary 2,7mx3m.Ściany będą na parterze i piętrze w technologii lekkiej szkieletowej ,dach pokryty papą .Strop między piętrami drewniany z wylewką pod płytki(będzie tam łazienka).Stary dom natomiast jest z cegły .No i teraz moje pytania .Czy mogę postawić tylko dwie ściany i połączyć je na stałe z istniejącym budynkiem czy muszą być cztery ściany czyli jakby osobna kostka z dylatacją miedzy starym a nowym budynkiem. Wolałbym oczywiście zrobić tylko dwie ściany, tylko czy jeżeli budynek będzie połączony na stałe to czy podczas osiadania fundamentów nie zaszkodzi to konstrukcji.
    • Przez człowieka też to przechodzi Sprawdzalem z bratem i kolegami z pracy.  W takim razie dlaczego osobą które w to nie wierza też pomaga??  Napisałem nie po to by udowadniać tylko po to by pomóc.  Będę wykonywał wiele doświadczeń może kiedyś uda się to naukowo wyjaśnić.  Np nawet osoba która nie jest obdarzona takim darem może tego doświadczyć. Idę za tą osobą ona trzyma rożdźke ja wyciągam ręce w jej str i dokładnie na brzegu żyły opuści się tak do ziemi... ta osoba nie może utrzymać rożdźki. Z jednym z kolegów się zgodzę wiara jest najważniejsza ale w Boga.   
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...