Skocz do zawartości

Jakie okna wybrać?


Recommended Posts

Cytat

Czy możecie polecić firmę okienną która byłaby w stanie dobrze wykonać okno w takim stylu?


Zależy Ci na podziale szprosami? Czy cienkich ramkach które dają poczucie lekkości?
Bo to co pokazałaś to nie są okna jakie się produkuje dla naszych warunków budowlaych (zwyczajne to są wewnętrzne ścianki czy też witrynka). Coś takiego można zrobić z profili metalowych, więc szukałbym ślusarza.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Aprobaty na okna, czy na profile?
Różnica może być kolosalna jeśli idzie o produkt finalny - okno.


W tym rozmiarze to tylko stolarka aluminiowa, choć przypuszczam że po dwóch miesiącach od zadania pytania już to wiesz.



Jani co nieco wiem ale musiałem zostawić temat okien ze względu na ogrom papierologi i innych nieco gwałtowniejszych spraw.
Okno się zmniejszyło marzenie zostało zweryfikowane... pozostało na 3150 x 2200.
Zbieram oferty powolutku... będą też 4 fixy 90 na 2200 .
Nabieram niebywałej ochoty na aluminium bo pcw mnie jakoś odpycha zwłaszcze jeśli chodzi o HST drewno hmmm stać mnie będzie conajwyżej na sosne wiec nie wiem czy to dobry wybór a alu komponowałoby się idealnie do salonu który chce zrobić na wzór loftu...

Cytat

Raczej o cienkich ramkach mogę zapomnieć, okno miałoby być w tym miejscu
więc musiałby być dość grube. Zależy mi na efekcie surowym jak okna w starych fabrykach.



Okna piękne pomysł też ale zycie weryfikuje... takie przeszklenie to szyba 6 jak 6 to ciężar pozostaje tylko stolarka alu a patrząc na coraz wieksze mrozy w naszym klimacie warto by było pakiet 3 szybowy wstawić. I wtedy już bardzo ciężko Ci będzie takie piękne cienkie obramowanie za rozsądną cene... chyba że budżet nie ograniczony...
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Cytat


Jakie firmy polecacie? Muszę wybrac do jesieni okna


Wybierz PVC na sprawdzonych profilach. Polecam firmę Inoutic
Pewnie za chwilę dostanę ripostę z "finlandii" ;)


Obiecuję że swoje wywalę i wybiorę polecane przez Ciebie, jak Ty będziesz mieszkał 10 bez okien,
... bo tyle czasu upłynęło od zadania pytania.

PS.
Tym postem wysforowałeś się na I miejsce wśród archeologów icon_lol.gif
Link do komentarza
No i klamka zapadła.
Okna PCW PCV jak kto woli....
Veka Perfectline z okuciami winkhaus .... pakiet 3 szybowy.
W Tym moje oczko w głowie drzwi tarasowe typu HST (system podnoszono przesuwny z tzw automatem w standardzie)
Profile klasy A z okuciem zamknietym.
Klamka secustic ze sprzęgłem jedno kierunkowym
Ciepła Ramka
Stopniowany Uchył
2 zawiasy atywyważeniowe... i jeszcze pare innych pierdół
w sumie jest okien 12 i jedno dachowe... całe 19000 jakby ktoś potrzebował namiary na mega tanie okna moskitiery rolety prosze na PW oferta świetna.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gdzieś czytałam, że większość osób wybiera okna właśnie na profilach PVC,
chociaż w firmach sprzedających czy produkujących okna coraz częściej polecają te na profilach aluminiowych - podobno trwalsze, mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Choć z drugiej strony jak się tak przyglądam, to czy ktoś z nas w swoim domu wymieniał okna częściej niż raz w życiu?
Nawet PCV-ki trzymają się super latami, oczywiście pod warunkiem, że są dobrze założone.

P.S Co do wstawienia okien 1 dzień to nie do końca wierzęicon_smile.gif
Link do komentarza
Mniej wiecej 3/4 okien w Polsce robi sie z PCW. Reszta to drewno i aluminium.
Ide o zaklad, ze dzisiejsze okna nie wytrzymaja 25 lat bez checi wymiany. Widzialem ostatnio 22letnie okna drewniano-aluminiowe. Tradycyjnie zamalowane w srodku pedzlem, "naprawy"czyli unieruchomienie skrzydla dokonane wkretami do gipsu (kiedys uzywalo sie gwozdzi) a oslony alu z zewnatrz takze wymagaly odnowienia nie tylko lakieru. Takze taka to wiecznosc (oczywiscie to byl przyklad okien zaniedbanych).

W kwestiach montazowych - ekipa 2-3 osobowa moze wstawic dziennie i 20 okien. Wynik 10-15 szt (przecietny domek) jest spokojnie do zrobienia w dzien. Duze okna tarasowe, laczenia wykuszy itp wydluzaja znacznie czas montazu.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dzisiejszych czasach to chyba PVC są uznawane za eleganckie, bo są zawsze w jednym kolorze, bez odrapań farby jak miało to miejsce w drewnianych. W sumie technologicznie to wszystkie dają podobny efekt i wybór zależy właściwie tylko od tego jaki mamy budżet oraz jaki wygląd nas satysfakcjonuje.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tylko okna drewniane - PCV żółkną , pocą się i czujesz się jak w termosie .
Jak ktoś mieszka w okolicy Szczecina to Maszewo firma Welet - okna z meranti . Robiłem drzwi zewnętrzne 20 lat temu do tej pory bez malowania ,naprawy itp



to czy się pocą okna zależy od systemu wentylacji w domu, a nie od rodzaju profilu. Przy mikrowentylowaniu okien i sprawnej wentylacji nic się nie będzie pocić.

P.S. okna drewniane też mają swoje minusy - np. potrafię się wypaczać po latach i tracić szczelność...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...