Skocz do zawartości

Jakie okna wybrać?


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

1. z rekuperatorem to co innego, ja miałem na myśli wentylację grawitacyjną.
2. sprzedawca powie U=0,8 okna, ale chyba chodzi o pakiet szybowy bo ramy okna to już nawet nie ma sensu porównywać


Pakiet szybowy U=0,5 a U okna 0,8 icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

to jeszcze raz jakie masz okna bo się chyba zgubiłem.....
pakiet 3szybowy (4+16+4+16+4) jak i szyba P4 (4+4+16+4) mają współczynnik 0,7


No to mnie zagiąłeś ;)
Cytat ze strony producenta:
energooszczędność niespotykana w tej klasie okien-współczynnik całego okna Uw=0,79 W/m2K z szybą o współczynniku Ug=0,5 W/m2K
Link do komentarza
Te współczynniki którymi producenci się chwalą to współczynnik okna referencyjnego (1230x1480mm jednoskrzydłowe).
Współczynnik "Uw" okna zależy od współczynnika przenikania ciepła szyby "Ug" i współczynnika ramy "Uf".
Oczywiście wpływ na uzyskany wynik "Uw" ma również powierzchnia szklenia "Ag";
powierzchnia ramy - "Af" jak i obwód: krawędź szkła "Lg"
Grubość szyb zastosowanych w pakiecie szybowym ma mniejszy wpływ na uzyskane "Uw" niż dystans dzielący poszczególne tafle w pakiecie.

Jak mnie pamięć nie myli najszersze pakiety szybowe dostępne na rynku to 60mm, a najlepsze współczynnik "Ug" jaki może osiągnąć pakiet szybowy (wypełnienie kryptonem) to 0,30W/mK.
Niestety te rozwiązania na dzień dzień dzisiejszy mają zaporową cenę, ale nie mnie oceniać jaki kto ma gruby portfel. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak mnie pamięć nie myli najszersze pakiety szybowe dostępne na rynku to 60mm, a najlepsze współczynnik "Ug" jaki może osiągnąć pakiet szybowy (wypełnienie kryptonem) to 0,30W/mK.


Jeżeli nie musi to być szyba przeźroczysta, to można wykorzystać wypełnienie przestrzeni między szybami aerożelem.
Przykład : http://www.swiat-szkla.pl/content/view/1126/lang,pl/
Wtedy można zejść poniżej tych 0,3W*/(m2*K).
600.jpg
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Chcę dorzucić 5 groszy do opinii o oknach Drutex. Otóż mój znajomy murarz zakupił okna z Drutexu wraz z montażem, filia działa w woj.wielkopolskim i dolnośląskim. Jest bardzo zadowolony zarówno z ceny jak i montażu wraz z obróbką (był to remont, wszystko stare ramy gruz był posprzątany,wywieziony i jeszcze pomieszczenia pozamiatane) a i co do jakości nie może złego słowa powiedzieć . Zapłacił za nie coś około 3 tys mniej niż u konkurencji. Dla jasności,bo ktoś może zapytać czemu sam nie montował skoro jest murarzem, zresztą ja o to samo go zapytałem, odpowiedź była krótka bo mu się nie opłacało (wolał jechać na swoją robotę) bo nie miał czasu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Każy Fachowiec doceni pracę innych fachowców. To że ktoś potrafi dobrze murować nie musi oznaczać, że perfekcyjnie wstawi okno - każda branża się rozwija. Np. w oknach na dzień dzisiejszy "montaż" oznacza formalnie uszczelnienie okna trójwastwowe. Potocznie to ciagle tylko pianka montażowa i kotwy. Z tym, że to tylko teoria, bo wciąż dominuje montaż najprostszy.
To nie Drutex wstawiał okna murarzowi, a jego dealer i posprzątanie po pracy zawdzięcza montażystom. Z resztą- nie wybrażam sobie zostawienia w mieszkaniu śmieci po pracy. Poza tym.. Zaakcentowałeś tylko widoczne elementy pracy - te najważniejsze dla oka. Najistotniejsza jest jednak dokładność montażu - ale o niej można powiedzieć dopiero po latach.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To nie Drutex wstawiał okna murarzowi, a jego dealer i posprzątanie po pracy zawdzięcza montażystom. Z resztą- nie wybrażam sobie zostawienia w mieszkaniu śmieci po pracy. Poza tym.. Zaakcentowałeś tylko widoczne elementy pracy - te najważniejsze dla oka. Najistotniejsza jest jednak dokładność montażu - ale o niej można powiedzieć dopiero po latach.


Tak jest prawda,bo montażyści z miejscowości X są super przy montażu tych okien,ale już te same okna montują montażyści z miejscowości Y i spieprzą. Dokładność uważam,że też można od razu stwierdzić natomiast po latach okaże się jak technologicznie są dobre (czy kolor trzyma, okucia pracują dobrze itp). A okna widziałem i oglądałem i co mogę stwierdzić okna jak okna icon_biggrin.gif wyglądają dobrze.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Nie kupujcie stolarki od Urzędowskiego!

Właśnie mam z nimi straszne klopoty, a budowa się przeciąga

Tak naprawdę to są DWIE firmy z taką samą nazwą i logo! Jedna zajmuje się produkcję a druga tylko sprzedażą i montażem. W razie problemów to Wy będziecie mieli problem!!!

Kiedyś nie było alternatywy a oni chcieli robić dobrą stolarkę, teraz tylko pieniądze.

Są alternatywne dobre i znacznie mniejsze firmy - im nadal zależy na jakości i zadowoleniu klienta.

Nie kupujcie stolarki od Urzędowskiego!
Link do komentarza
Cytat

Nie kupujcie stolarki od Urzędowskiego!

Właśnie mam z nimi straszne klopoty, a budowa się przeciąga

Tak naprawdę to są DWIE firmy z taką samą nazwą i logo! Jedna zajmuje się produkcję a druga tylko sprzedażą i montażem. W razie problemów to Wy będziecie mieli problem!!!

Kiedyś nie było alternatywy a oni chcieli robić dobrą stolarkę, teraz tylko pieniądze.

Są alternatywne dobre i znacznie mniejsze firmy - im nadal zależy na jakości i zadowoleniu klienta.

Nie kupujcie stolarki od Urzędowskiego!


A coś więcej? Bo taki wpis może napisać każdy, także z konkurencji, której firma odbiera zamówienia..
Urzedowski Dystrybucja zajmuje się produkcją stolarki, a Ty pewnie masz doczynienia z lokalnym dealerem o podobnej nazwie. Okno to nie tylko produkt ale i związane z nim usługi / montaż/ oraz obsługa /procedury/. Fabryka niespecjalnie wnika w kwestie inne niż produkcja. Dopiero złożenie - dobry produkt, dobry monaż a przede wszystkim dopasowanie do potrzeb Użytkownika jest podstawą do zadowolenia.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam

Powiem szczerze że jako inwestorzy nie popadajmy w paranoje:) bo dom który miał kosztować 300tyś wyjdzie 500tyśicon_smile.gif
Widzę że wszyscy się ogólnie nakręcaja i we wszystkim co troche taniej same wady widzą.

Ja wybrałem firmę "drutex" cena z roletami , drzwi przesuwne bez progu, pakiet 3 szybowy, obustronny kolor itd - raczej z wypasem wszystko. Wychodzi mnie to za całość 25-26 tyś.

Dla porównania okna "Oknoplast" mam wycenione w podobnym wypasie na 44tyś więc zależy od zasobności portfela.

Wiadomo że " Oknoplast " to lepsza firma i pewnie lepsze okna ale jak juz pisałem nie można mieć wszystkiego najlepszego z najdroższych firm.

Powoli to do miliona bym doszedł jakbym najlepsze okna, najlepsze brama,najlepsze ogrzewanie,rekuperacje itd.

Mozna równie dobrze wybierać produkty tańszych firm. Oczywiście zawsze trzeba uważać bo na słowie "tanio" także można sie przejechać.

pozdr Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja z Drutexa nie kupiłem bo profil mi się nie podobał,ale fakt że ponad tysiąc miałbym taniej niż tam gdzie kupiłem. Znajomy kupił z Drutexu i jest zadowolony.Nieraz płacisz nie za jakość tylko za firmę.I też nie zawsze jest tak, że chciało by się ale fundusze trzymają icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mhtyl Tobie polecam nakleić na otwór okienny folię ZĄBKOWICE za 1.90 ale porządną taśmą Tesa za 11.90. Będziesz miał najtaniej.

Non stop ta sama papka- jak najtaniej, sądzę że zasługujesz na miano doradcy finansowego forum.



Jestem na tym forum raczej bezstronny. Panu berenger chyba pracownicy spuścili coś na głowę, że tak czepia się pana mhtyla. icon_smile.gif Chłopie daj sobie na luz, no chyba że w domu nie masz nic do powiedzenia i musisz się na forum wyżyć. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Non stop ta sama papka- jak najtaniej, sądzę że zasługujesz na miano doradcy finansowego forum.


Non stop trzepanie piany ,zasługujesz a raczej zdobyłeś miano Błazna Nadwornego Forum.

Cytat

Jestem na tym forum raczej bezstronny. Panu berenger chyba pracownicy spuścili coś na głowę, że tak czepia się pana mhtyla. icon_smile.gif Chłopie daj sobie na luz, no chyba że w domu nie masz nic do powiedzenia i musisz się na forum wyżyć. icon_wink.gif


On tak co miesiąc powraca i zwróć uwagę kiedy tzn zobacz daty zawsze po dniu wypłaty.Jak go pracodawca okroi na kasie to przyłazi na forum odreagować poniżenie przez szefa.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

Nie wdając się w szcegóły powiem tyle, ze masz niedrogi projekt:)
pewnie dalo by sie znalezc super tanie wyroby oknopodobne za jakies 5 tys.. ale mysle, ze nie bedziesz mial powodow do niezadowolenia.


Dzięki icon_smile.gif
Projekt był wybierany z myślą o w miare taniej budowie icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Właśnie stoję przed dylematem jakie okna wybrać do swojego domku. Wiem już, że będą to okna PVC 2xkolor i barwione w masie. Szukam okien ciepłych więc po przeczytaniu dziesiątki folderów oraz artykułów na polu boju zostały:
1) Abakus na profilu Brugmann AD Uf 1,3 z szybą o współczynnikiu U0,5 (wada: wysoki U ramy)
2)Urzędowski na profilu Blueevolution Uf 1,0 i z pakietem szybowym U0,6 (wada: firma z 1,5 miesięcznym doświadczeniem pvc
3)MS Okno tytanowe z termowkładką Uf 1,0 i szyba U0,5 (wady: szyby zewnętrzne 3mm i niestety rama nie w kolorze)
Każda z pozycji ma swoje + i - ale zasadnicza różnica w cenie pozycja 1 o 1/3 tańsza od reszty.
Proszę o pomoc w wyborze.
Edytowano przez przemal00 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Właśnie stoję przed dylematem jakie okna wybrać do swojego domku. Wiem już, że będą to okna PVC 2xkolor i barwione w masie. Szukam okien ciepłych więc po przeczytaniu dziesiątki folderów oraz artykułów na polu boju zostały:
1) Abakus na profilu Brugmann AD Uf 1,3 z szybą o współczynnikiu U0,5 (wada: wysoki U ramy)
2)Urzędowski na profilu Blueevolution Uf 1,0 i z pakietem szybowym U0,6 (wada: firma z 1,5 miesięcznym doświadczeniem pvc
3)MS Okno tytanowe z termowkładką Uf 1,0 i szyba U0,5 (wady: szyby zewnętrzne 3mm i niestety rama nie w kolorze)
Każda z pozycji ma swoje + i - ale zasadnicza różnica w cenie pozycja 1 o 1/3 tańsza od reszty.
Proszę o pomoc w wyborze.

mi natomiast nie bardzo pasują te mstytanowe bo mają cieńsze szyby zewnętrzne 3mm i nie mają barwionej w kolor ramy


Jakie okna to sam sobie musisz odpowiedzieć na jakie Cię stać i jaki się Tobie podobają, ale co to ram to jaki problem zamówić w kolorze a co do szyb to liczy się współczynnik a czy te szyby nie są potrójne?
I jeszcze jedna rada - nie zamieszczaj tego samego pytania w kilku tematach bo to nie ładnie wygląda.
Link do komentarza
Cytat

2)Urzędowski na profilu Blueevolution Uf 1,0 i z pakietem szybowym U0,6 (wada: firma z 1,5 miesięcznym doświadczeniem pvc



Zakładam że tak usłyszałeś u konkurencji? A może u sprzedawcy, to wówczas go zmień, bo tzn że ten nie ma pojęcia co oferuje.
PCV-ki Urzędowski ma w ofercie od 1,5 roku. Rok się "uczył" tematu zlecając ich produkcję firmie zewnętrznej.
Od września ma u siebie nową linię do produkcji. To tak jakby pół roku..
Link do komentarza
Cytat

Jakie okna to sam sobie musisz odpowiedzieć na jakie Cię stać i jaki się Tobie podobają, ale co to ram to jaki problem zamówić w kolorze a co do szyb to liczy się współczynnik a czy te szyby nie są potrójne?
I jeszcze jedna rada - nie zamieszczaj tego samego pytania w kilku tematach bo to nie ładnie wygląda.



Tu nie chodzi o to na jakie okna mnie stać tylko o to czy uzasadnione jest w przypadku okien które wymieniłem zapłacenie 4000 zł więcej. Za okna mogę zapłacić i 2 razy więcej oczywiście jezeli ma to uzasadniony sens. Zadając pytanie na forum liczę że ktoś (co ma o oknach pojęcie większe niz ja) mi cos podpowie a nie bedzie mój wybór uzasadniał zasobnością portfela.
A co do ram jak napisałem MS nie barwi ram w kolor i ma w pakiecie 3 szybowym 2 zewnętrzne szyby 3 mm a nie 4mm
Urzędowski zaś moim zdaniem mógłby mieć pakiet szybowy U0,5 a nie 0,6 stąd moje wątpliwości.
Co mi z ramy o Uf 1,0 jak Uszyby 0,6 a nie 0,5 Edytowano przez przemal00 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
A jaki dom budujesz? Bo jak dla mnie to bierz z jak najlepszym współczynnikiem jeżeli tak Ci na tym zależy. Okna w porównaniu ze ścianami mają mało do "gadania" po prostu mury przez mury więcej ucieka ciepła aniżeli przez okna.
Link do komentarza
Moja teoria na 0,6 w Urzedowskim jest taka:
- szyba 0,5 - przepuszczalność światła Lt ok 58%
- szyba 0,6 - Lt pow. 70% więc jaśniejsze.
G - współczynnik przepuszczania energii słonecznej - niecale 40% do 50% a wiec zimniejsze szyby tak jakby lepiej pozwalają grzać słońcu. Zimą na plus, latem na minus.
Ale to taka moja teoria.
I z tego co wiem, to w MS też można dostać pakiety 3szybowe na 4-kach mm.
Link do komentarza

icon_lol.gif Tak samo biorę pod uwagę profil PCV VEKA 6-komorowe okna. Porównywałem kilka ofert. Mam drzwi przesuwne oraz duże przeszklenia, otwierane jednoskrzydłowe, skrzydła ciężkie bo 3-szybowe, rozpatrywałem producenta z dłuższą gwarancją powyżej 5 lat i z mocnymi okuciami. Dlatego przekonujący jak dla mnie jest producent VETREX , ich okna mają 7 lat gwarancji i mocne okucia ROTO DESIGNO, współczynnik szyby 0,5 , a dla okna 0,8. . Sprawdzałem opinie na innych portalach branżowych. mają wysokie oceny. Strona producenta merytorycznie ok, rzeczowa i konkretna-pelna dokumentacja, instrukcja montażu itp. gdzie indziej aż razi w oczy marketingowy bełkot i hasełka reklamowe. Edytowano przez niedzwiadek101 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale jeszcze w sklepie nikt nie montuje (oprócz tych, co jeż zamontowane są). Dopiero później, jak już wybierze gatunek, rodzaj i resztę.





A no nie montuje ALE firma która sprzedaje to powinna uświadomić i wytłumaczyć jak będą okna i nie tylko zamontowane, kupić można nawet złote okna zapłacić bardzo dużo ale i tak po kilku latach będą nieszczelne przez ZŁY montaż icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

a ciepły montaż to nie jest sposób zamontowania okna? Ciepły montaż też można zrobić na więcej niż jeden sposób.



Zgodzę się co do ciepłego montażu, że może być zrobiony na kilka opcji. Ale mi chodzi tu bardziej o zamontowanie okien czyli jakich "kotew" używa firma, jakiej pianki, czy dają listwę "pod parapetową" i przede wszystkim czy montują na styropianie - okna, bo co do drzwi balkonowych, tarasowych to prawie każda firma "montuje", wiesza drzwi balkonowe w powietrzu i tak zostawia aż do wylewki wewnątrz. Przy takim montażu kilka lat i będziemy mieć banana a nie drzwi tarasowe.icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Więc najlepiej zapytać wcześniej u dealera jak montują, poprosić o załącznik instrukcji montażu w ofercie, a najlepiej kupić chyba w autoryzowanym salonie, który ma swoją ekipę montażową, a w sprawie balkonów... - tez słyszałem, że dobry dostawca okien nie zaleca montażu witryny w powietrzu lub na styropianie.



Montaż balkonów jak i okien na styropianie, styroduże itd to jedna wielka pomyłka, tak się nie powinno montować.
A co do autoryzowanych salonów sprzedaży np okien to powiem że taki salon ma większe "możliwości" co do reklamacji, jeśli jest autoryzowany salon to dba "bardziej" o klienta niż "zwykły salon" z doświadczenia wiem że autoryzowany salon kładzi duży nacisk na obsługę jak i ekipy montujące, nie są to ludzie "z spod sklepu" tylko ludzie wiedzą co mają robić.
Link do komentarza
Cytat

Zgodzę się co do ciepłego montażu, że może być zrobiony na kilka opcji. Ale mi chodzi tu bardziej o zamontowanie okien czyli jakich "kotew" używa firma, jakiej pianki, czy dają listwę "pod parapetową" i przede wszystkim czy montują na styropianie - okna, bo co do drzwi balkonowych, tarasowych to prawie każda firma "montuje", wiesza drzwi balkonowe w powietrzu i tak zostawia aż do wylewki wewnątrz. Przy takim montażu kilka lat i będziemy mieć banana a nie drzwi tarasowe.icon_smile.gif


Ty wiesz jak wygląda ciepły montaż, czy tylko przypuszczasz że tak powinien wyglądać?
Link do komentarza
Cytat

icon_lol.gif Tak samo biorę pod uwagę profil PCV VEKA 6-komorowe okna. Porównywałem kilka ofert. Mam drzwi przesuwne oraz duże przeszklenia, otwierane jednoskrzydłowe, skrzydła ciężkie bo 3-szybowe, rozpatrywałem producenta z dłuższą gwarancją powyżej 5 lat i z mocnymi okuciami. Dlatego przekonujący jak dla mnie jest producent VETREX , ich okna mają 7 lat gwarancji i mocne okucia ROTO DESIGNO, współczynnik szyby 0,5 , a dla okna 0,8. . Sprawdzałem opinie na innych portalach branżowych. mają wysokie oceny. Strona producenta merytorycznie ok, rzeczowa i konkretna-pelna dokumentacja, instrukcja montażu itp. gdzie indziej aż razi w oczy marketingowy bełkot i hasełka reklamowe.


A mi się wydaje,że Ty tu bardziej przyszedłeś reklamować okna vertex aniżeli udzielać dobrych rad. Stwierdzam to po przeczytaniu Twoich postów, no cóż każdy ma prawo pisać :bezradny:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...