Skocz do zawartości

Czy warto budować z porothermu


Gość

Recommended Posts

Muszę wybrać technologię, z której będę budował dom. W projekcie mam pustak porotherm 44 P+W, ale murarz mówi, że mogę zmienić i pradwpodobnie taniej wyjdzie budować np. ze zwykłego pustaka z ociepleniem styropianem np. 12 cm.
Co na to ludzie budujący? Dlaczego wybieracie taki, a nie inny materiał na ściany nośne?
Link do komentarza
Ja wybrałem i nie żałuję. Mieszkam dopiero od kilku miesięcy i nie mogę jeszcze dużo powiedzieć o plusach i minusach.
Zadowolony jestem, bo nie mam styropianu w ścianie, nie musiałem domu od razu tynkować od zewnątrz, pustaków prawie nie zostało (za stłuczone wienerberger zapłacił).
Pozdrawiam
Mario
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gdybym się budował to bez namysłu wybrał bym Ytong lub coś podobnego.
Byłem na setkach budów,ale Ytong jest rewelacyjny.Kiedy w domu z porothermu,przy temp. 32 na zewnątrz było duszno jak w piekarniku,w domu z Ytonga (i z podobnych też) było przyjemnie jak z klimą.Kiedy na zewnątrz było -25 w domu z porothermu zamarzały opatulone wełną mineralną wodomierze a w domu z Ytonga nie zamarzło nic,pomimo nie osłaniania rur.Grubość ścian w obu budynkach taka sama.
Nie wspomnę już o kuciu i wierceniu,ale to już mój,instalatora problem.
Takie same różnice zaobserwowałem przy dachówkach cementowych i ceramicznych.Pod dachówkami cementowymi dało się pracować nawet w południe,pod ceramicznymi było nie do wytrzymania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...