Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Proszę o poradę. Zabrałem się za gruby remont domu(pietra) stawianego w 1978,  na dole ni to parter ni to piwnica mieszkają rodzice, wyżej piętro, no i strych/graciarnia. Posadzki w poszczególnych pomieszczeniach dużo siadly, szczególnie na środku porobily się niecki (na podłodze były płyty wiórowe , wylewa pod nią trociny no i strop). Dodatkowo po pomiarze laserem okazało się że między przodem a tyłem budynku brakuje 4 cm do poziomu.  No i chodzi o to czym to wszystko wyrównać, żeby to było jak najlzejsze, żeby w pełni wypełniło wszystkie te nierówności jak był ten strop lany i które się dodatkowo wytworzyly.  Wstępnie biorę pod uwagę styrobeton lub rozsypanie i zaszprycowanie kramzytu, dopiero na to cienki dobry styropian pod podłogowe i te 5-6 cm wylewki. Dodam że te niecki które się wytworzyły to niektóre mają 4-5 cm głębokości względem narożnikow danego pomieszczenia

Edytowano przez Seba23ko@tlen.pl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Najpierw powinieneś zdiagnozować skąd to odkształcenie stropów!

I czy na pewno są to odkształcenia posadzki, a nie stropu ze względu na jego złą konstrukcję, czy wykonanie...

 

Sprawdzałeś jak wyglądają obecnie sufity (laserem)?

 

Czy stropy mają jeszcze na tyle wystarczającą wytrzymałość, ze utrzymają te wylewki?

Odkształcenia są skutkiem najprawdopodobniej oszczędności na materiałach gdy dziadkowie budowali ten dom.  To co u mnie jest posadzka do której się dogrzebalem wywalając płyty wiórowe, wylewke betonowa, trociny to u rodziców na dole jest ich sufitem , w miejscu gdzie ja mam niecke to u nich jest uwypuklenie.  Sufitu u mnie na piętrze też są zawieszone dlatego będą kg.  

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

keramzyt + szpryc wydaje się dobrym pomysłem. Rekomendujemy tu drobną frakcję.

Co do ciężaru, to może Pan wykorzystać układ
- styropian, co najmniej EPS 100 i na to 2,5 - 3 cm płynnego jastrychu wzmocnionego włóknami weber.floor 4310 + siatka z włókna szklanego weber.floor 4945. Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

 

Ciężar weber.floor 4310 to ok. 1,7 kg/m2/mm, czyli przy 2,5 cm grubości uzyskuje Pan ok. 43 kg/m2 przy wytrzymałości na ściskanie > 25 MPa i, co ważne, wysokiej wytrzymałości na zginanie klasy F7.

 

Zachęcamy do kontaktu! :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...