Skocz do zawartości

Działka na którą nachodzi strefa ochrony cmentarza


Damian1234

Recommended Posts

Witam, mam pewnien dylemat, może ktoś z Was bedzie mi w stanie pomóc. Mianowicie jestem przed kupnem działki, po długich poszukiwaniach znalazłem fajna działkę która bardzo mi odpowiada aczkolwiek własciciel dopiero wystąpił o wz i czekamy. Działka jest blisko cmentarza, zgodnie z mapą studium gminy, strefa ochrony cmentarza nachodzi na działkę (ok 3m) od frontowej częsci działki. Działka ma szerokośc 24m co daje nam ok 72m2 które znajdują sie w strefie ochrony cmentarza, cała działka natomiast ma 970m2. Czy mogą być problemy z wydaniem wz? chciałbym podpisać już umowę przedwstępną natomiast nie wiem czy się wstrzymac i szukać dalej, dodam że przez 4 msc nie znalażem lebszej oferty dlatego też zależy mi tak na tej działce.  Z góry dziękiuję za pomoc  ;)

Link do komentarza

Strefa ochronna cmentarza oznacza bezwzgledny zakaz budowania się w tej strefie, rozumiem kiedy działka w całości jest obięta tą strefą to naturalnie nikt się na takiej działce nie wybuduje. Natomiast co jeśli strefa ochronna cmętarza nachodzi tylko na niewielką część działki? 

 

"Z przepisu tego jasno wynika, że odległość cmentarza od m.in. zabudowań mieszkalnych, zakładów żywienia zbiorowego powinna wynosić co najmniej 150 m. Może być zmniejszona do 50 m, ale tylko, gdy w granicach od 50 do 150 m znajduje się sieć wodociągowa i wszystkie budynki korzystające z wody są do niej podłączone."

 

Działka o której mowa zaczyna się ok 47m od granicy cmętarza i ma możliwość podpięcia do sieci wodociągowej..

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...