Skocz do zawartości

Rozkruszek? w domu(film)


6h057

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Ostatnimi czasy miała miejsce sytuacja w której to tortilla ze sklepu przechowywana w torebce foliowej spleśniała.

W połowie została sproszkowana przez małe białe robaczki(film). Dopiero jak zaczęły pojawiać się na ciemnym piekarniku zorientowaliśmy się.

Niestety rozeszły się po całym pomieszczeniu i sobie nieustannie wędrują.

 

Ze znalezionych informacji możnaby wnioskować, że to rozkruszek ale pewien nie jestem.

Czy trzymając żywność w bezpiecznych miejscach szczelnie zamkniętą jest szansa, że zginą same nie mając nic do jedzenia?

Najlepiej je widać na ciemnych powierzchniach, jak tylko się pojawiają to dokonujemy eksterminacji, ale ciągle pojawiają się nowe.

Czy ktoś wie jak się rozmnażają? czy składają jaja gdziekolwiek, czy raczej są jakieś gniazda?

Jakie mogą być domowe sposoby na walkę z nimi?

Ozonowałem pomieszczenie prze 30 minut ale nie pomogło.

Link do komentarza

Jeśli to jest rozkruszek, zapraszam do lektury.

https://bios.net.pl/blog/rozkruszek-maczny-w-domu-jak-sie-go-pozbyc

Cytat z powyższego linkowania (to firma jedna z wielu, która się zajmuje profesjonalnie takimi przypadkami)

--- Początek cytatu---

Najczęściej stosujemy:

  • oprysk – tradycyjny oprysk wykonywany ręcznie przy użyciu odpowiednich opryskiwaczy, powierzchnia zostaje zwilżona trucizną i działa zarówno na układ pokarmowy insekta, jak i oblepia jego ciało, w wyniku czego ginie on po kilku godzinach;
  • zamgławianie termiczne – czyli dezynsekcja gorącą mgłą, metoda stosowana w przypadku tych szkodników, które są wrażliwe na wysoką temperaturę. W zwalczaniu rozkruszka traktujemy ją jako metodę pomocniczą.
  • zamgławianie ULV – dezynsekcja trującą, zimną mgłą wytwarzaną przez specjalny generator. Mgła jest lekka, wypuszczana jest pod ogromnym ciśnieniem, łatwo unosi się w powietrzu i dzięki temu wnika w każdą szczelinę. Rozkruszki, nawet schowane w najgłębszych szczelinach, nie mają dzięki temu zabiegowi najmniejszych szans na przetrwanie.

---Koniec cytatu---

Powodzenia

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję, czytałem artykuł, ale prosiłem o domowe sposoby.

Dla wszystkich zainteresowanych - to coś zniknęło po dwukrotnym porządnym wyczyszczeniu wszystkiego w kuchni. Potem już tylko dobijanie pojedynczych spacerowiczów.

Ważne, żeby najpierw zlikwidować źródło rzecz jasna ale także mniejsze ogniska w których się skupiają. Nie wiem co tam robią może się rozmnażają, ale siedzą w takich skupiskach i trzeba to zlikwidować

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...