Skocz do zawartości

działki z zabudowa zagrodowa pilne


Recommended Posts

Witam mam taki problemik kupuje od rolnika kawałek ziemi .Działka w całosci była około 1h i ma pozwolenie na zabudowe zagrodowa .Wydzielona była czesc powierzchni 34a pod zabudowe.Ja przed kupnem poprosiłem go o podział na mniejsze działki 25a i 17a oraz wydzielenie drogi dojazdowej szerokosci 5m.Działka powierzchni 25a sasiaduje z droga gminna a dojazd do działki 17a jest wydzielony droga 5m.Działki maja grunt klasy IVb oraz V.Podział działek nastapił po wstepnym podziale zatwierdzonym przez gmine.W sasiedztwie najblizszy dom jest 300m dalej.Obydwie działki znajdują sie w wydzielonym pod zabudowe obszarze tj.34a.Woda jest w granicy z droga gminna a prząd 300 m dalej.Działke kupujemy razem z bratem .Teraz moje pytanie czy bedziemy mieli problem z dostaniem warunków zabudowy osobno dla każdej z działek?Nie jestesmy rolnikami a gruntów żadnych nie posiadamy.Chdzi nam o zabudowe typu domku jednorodzinnego.

Na tym terenie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego
Link do komentarza
[quote name='nic nie wiedzacy' date='Dec 30 2007, 11:51' post='18608']

Jeśli został wykonany podział działek, to raczej jest wykonany miejscowy plan zagospodarowania - i to musisz sprawdzić, co jest w nim zapisane - czy teren przeznaczony jest pod zabudowę zagrodową, czy sa to działki budowlane.
w przypadku działek budowlanych musisz spełnić łącznie 5 warunków:
1 - dobre sąsiedztwo;
2 - dostęp do drogi publicznej;
3 - uzbrojenie terenu -media;
4 - czy teren wymaga odrolnienia;
5 - decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi;
(Dz. U. z 2003r.nr 80 poz. 717 art 61)

w przypadku zabudowy zagrodowej musisz być rolnikiem, posiadać odpowiedni areał ziemi (średnia w danej gminie) można wydzierżawić.

Pozdrawiam
Misiek_76
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...