Skocz do zawartości

Adaptacja poddasza - nieużytkowe "kąty"


wtk111

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie ocieplania poddasza - jako, że ścianka kolankowa była bardzo niska to mam sporo przestrzeni, którą chce wyłączyć z użytkowania i tutaj rodzi się kilka pytań; czy takie nieużytki mogę na stałe odgrodzić i pozostawić bez wentylacji?

Czy trzeba tam układać paroizolację/płytować to czy wystarczy odciąć scianą, ścianę docieplić i od wewnątrz dać folię.

Z góry dzięki za informację bo nie bardzo wiem jak do tego podejść.

Link do komentarza
58 minut temu, wtk111 napisał:

czy takie nieużytki mogę na stałe odgrodzić i pozostawić bez wentylacji?

zalezy od konstrukcji dachu i konstrukcji - czy są tam jakieś szczeliny, dzięki którym te powierzchnie będą przewietrzane.

Natomiast i tak trzeba tam docieplić strop poddasza (podłogę) - inaczej będzie uciekać spod spodu ciepło (a więc musi być paroizolacja i ocieplenie - a także powinien być tam jakiś dostęp (właz z dachu, lub od środka poddasza).

Link do komentarza

Szczelin nie ma chociaż przedścianka będzie wykonana dookoła poddasza więc teoretycznie mógłbym coś zrobić, żeby zachować wentylację.

 

Właściwie dopiero wczoraj mnie oświeciło, że coś nie tak wymyśliłem  a między krokwiami mam już 15cm ocieplenia. Zamysł był taki, że na całym dachu ma być 30cm wełny a te "nieużytki" odgrodzę ściankami i... tyle...

Link do komentarza
4 godziny temu, wtk111 napisał:

Właściwie dopiero wczoraj mnie oświeciło, że coś nie tak wymyśliłem  a między krokwiami mam już 15cm ocieplenia. Zamysł był taki, że na całym dachu ma być 30cm wełny a te "nieużytki" odgrodzę ściankami i... tyle...

a jaki masz kąt dachu i jakie wysokie ścianki kolankowe?

Link do komentarza

Kurcze ... szkoda byłoby mi tego miejsca.

Być może teraz nie doceniasz, bo wydaje Ci się, że masz wystarczająco miejsca do przechowywania. Im dłużej mieszkasz, tym więcej zbiera się „przydasi" ;)

Jeśli nie całkowicie zabudowane schowki, to może zabudowa meblami na wymiar, mini garderoba, lub schowki powstałe z zabudowy z płyt g-k. Poniżej kilka inspiracji :)

 

 

 

 

 

208528-1ae2-877x0-sc1x33333_scianka-kolankowa11-budujemydompl-png.jpg

9713532-bardzo-niskie-scianki-kolankowe-mozna-zabudowac-konstrukcja.jpeg

20056283-scianka-kolankowa-o-wysokosci-do-110-cm-sprawia-ze.jpeg

image-46.jpg

Jak-wykonczyc-poddasze-ze-skosami-big.jpg

P9030228.JPG

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 30.10.2020 o 23:46, Eksperci Śnieżka napisał:

Nieużytki mają to do siebie, że dobrze zaaranżowane mogą być bardzo użyteczne

Tak jest - a oprócz tego to jest przestrzeń, ktorą mamy prawie za darmo, a tracimy ją, gdy odcinamy.

A może to być czasem kilkanaście i więcej metrów pod dachem.

Jak przeliczymy to przez koszt budowy m2 - to jest to całkiem miła liczba.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...