Skocz do zawartości

Pytanie o adaptacje


Recommended Posts

Witam,

Chcialbym Was prosic o porade odnosnie projektu domu jednorodzinnego. Znalazłem gotowy projekt domu - dom parterowy Fabian z "Extradom.pl"

https://www.extradom.pl/projekt-domu-fabian-WOE1129

Chce wprowadzic pewnie zmiany i nie bardzo wiem, kto i kiedy te zmiany miałby wprowadzic:

1. Zmiana z ław fundamentowych na płytę fundamentowa (z uwagi na szybkość wykonania).
(architekt projektu / architekt od adaptacji / kierownik budowy)

2. Zmiana stropu z Terivy na wiązary konstrukcji Mitek.
(architekt projektu / architekt od adaptacji / kierownik budowy/ projekt firmy od dachu dołączony do projektu)

3. Zmiana sposobu ogrzewania z gazowego na pompę ciepła+podłogówka. Automatycznie, kto miałbym wykonać projekt CO+CWU
(architekt projektu / architekt od adaptacji / kierownik budowy / projekt firmy od ogrzewania/pompy dołaczony do projektu)

4. Zamian pomieszczeń miejscami
- 1.12 w miejsce 1.13+1.14
oraz
- 1.13+1.14 miałyby być łazienką, a 1.6+1.7 pomieszczeniem gospodarczym + WC.
(architekt projektu / architekt od adaptacji / kierownik budowy)

Chyba tyle jak na sam start...:zalamka: Z góry dziękuje za opinie/porady.

Link do komentarza

Zmiany konstrukcyjne może wprowadzić np. autor projektu za dodatkową opłatą. Proponuję zwrócić się do pracowni architektonicznej, która sprzedaje ten "typowy" projekt.

Przykładowo - komin może zostać jedynie z kanałami wentylacyjnymi, a przy zastosowaniu rekuperacji i wyrzucie przez ścianę z komina można zrezygnować. Reszta to zmiany typowo konstrukcyjne. Możesz też do projektu dawać na etapie budowy rysunki zastępcze, ale skoro sa to zmiany konstrukcyjne, trzeba będzie za każdym razem zgłaszać i konsultować z konstruktorem, kierownik budowy będzie musiał robić wpisy w dzienniku. Strasznie dużo ceregieli. Ja proponuje najpierw udać się do autora projektu i porozmawiać o kosztach adaptacji. Może znajdziesz w tej pracowni projekt, który nie będzie wymagał zmian i na wstępie trafisz w dziesiątkę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...