Skocz do zawartości

Jak przeczyścić instalacje odkurzacza centralnego?


Recommended Posts

Mam odkurzacz centralny od kilku lat i sprawuje się świetnie, ale coś mnie ostatnio podkusiło i odkurzyłam resztki drewna, które leżały pod kominkiem (były tam dość długie drzazgi) i mam wrażenie, że chyba coś się zapchało, bo słabiej ciągnie . Czym przeczyścić te rurki znajdujące się w stropie? Czy można kupić coś takiego?
Link do komentarza
Dobry sposób.Ja to robię tak,że zakładam taką sprężynę na wolnoobrotową wiertarkę i kręcę powoli a druga osoba wkłada ją do rury.Oczywiście najpierw,ile się da,wkładam ją w rurę bez obracania wiertarką.Sprężyna powinna być wtedy naprężona,by nie robiły się pętle.
Taki patent stosuję też do kanalizacji.
Z tym,że dobrze jest mieć kilka sprężyn o różnej długości,bo jak jest za długa,to można nieźle poharatać podłogę lub ściany.
Link do komentarza
a taki sposób: wpuść w rury mocną i długą linkę (np. sklep żeglarski, turystyczny, sportowy) która dojdzie aż do silnika, następnie na końcu linki przy gnieździe przymocuj jakąś szmatkę (wielkości gniazda, rury) i wyciągnij ją przy pomocy linki w pomieszczeniu z silnikiem - i tak po kolei wszystkie gniazda
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...