Skocz do zawartości

Dokonanie odbioru instalacji elektrycznej oraz sanitarnej - Lubin


Recommended Posts

Dzień dobry,

Kupiłem dom w trakcie budowy gdzie była już wykonana instalacja elektryczna oraz sanitarna. 

Niestety dopiero w PINB zwrócono mi uwagę na brak wpisu w dzienniku budowy o wykonaniu / odbiorze takowych instalacji przez osobę z uprawnieniami budowlanymi o odpowiedniej specjalizacji. (kierownik budowy i poprzedni właściciel nie dopilnowali/ przegapili ten wpis)

W Inspektoracie dokładnie mi zaznaczono , w którym miejscu brakuje wpisu w dzienniku i by uzupełnić tak by była chronologia prac odzwierciedlona.

Posiadam co prawda protokół z pomiarami i odbiorem instalacji elektrycznej - wszystko sprawne, ale problemem jest brak wpisu o wykonaniu w dzienniku budowy.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w temacie

 

Pozdrawiam,

Bartosz 

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Jeśli chodzi o instalację elektryczną do odbioru budynku jest potrzebny wpis od Kierownika budowy z opdowiednimi uprawnieniami lub od elektryka posiadającego odpowiednie uprawnienia. Elektryk taki musi napisać oświadczenie o stanie instalacji (podpartych pomiarami : pętla zwracia , ciągłość przewodów PE , czas zadziałania wyłączników RCD , prąd zadziałania wyłączników RCD). Pozdrawiam 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...