Skocz do zawartości

włączniki na klatce schodowej


edit

Recommended Posts

na klatce schodowej mam trzy włączniki : jeden na górze, drugi na półpiętrze a trzeci na dole. Niby wszystko dobrze działa ale czasem dzieje się coś takiego, że nie można zapalić światła jednym włącznikiem ani drugim - tylko trzecim - lub odwrotnie. Wygląda to trochę komicznie gdy biegam po schodach i pstrykam po kolei wszystkimi włącznikami aby wreszcie światło się zapaliło. Jaka może być tego przyczyna?
Link do komentarza
Wydaje mi się, że nie zawsze tak było. Na początku wszystko działało jak należy. Dziwne jest to, że gdy np. wyłączę światło górnym włącznikiem i za jakiś czas chcę tym samym włącznikiem zapalić światło - to już się nie da włączyć.
Ale nie jest to regułą, różnie to z tym bywa - nie zdarza sie często, ale zdarza sie i jest strasznie denerwujące.
Link do komentarza
Cytat

Czy wcześniej działało dobrze? jeśli tak to zanczy że jakiś wył ma przypalone styki radzę zobaczyć krzyżowy to ten w środku pomiędzy dwoma schodowymi (krzyżowy ma 4 przewody,po dwa korespondencyjne z każdego schodowego)


Dzięki. Oczywiście powiem mężowi żeby to sprawdził. Może masz rację i to właśnie jest ten problem...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...