Skocz do zawartości

Rekuperator wyłączony latem?


Gość

Recommended Posts

Ten znowu swoje. Jeśli GWC byłby takim badziewiem z grzybami to w biurowcu w Exbudzie ludzie byli by non stop na zwolnieniach lekarskich.
Dla mnie badania najlepsze to takie prawdziwe z ekspolatacji długoletniej właśnie w Kielcach. I to czy jakiś kierownik wie czy nie wie o badaniach to na prawde mało istotne. Ja często daje do badania próbki wody do Sanepidu i to nie na dziennik tylko tak aby było szybciej gdyż nie potrzebuje pieczątki tylko wynik czy woda jest dobra czy nie.
tak więc TB zamiast szaleć po Sanepidach zadzowń do Exbudu w Kielcach a najlepiej tam pojedź i sam sprawdzisz czy w biurowcu sa grzybki czy ładne dziewczyny icon_smile.gif
I nie twierdze ,że wszystkie GWC sa dobre bo to zależy od projektanta i wykonawcy tak jak z budową domu jeden to zrobi dobrze inny spitoli gdzie sie tylko da.
Link do komentarza
A masz jakieś badania ile tam osób więcej czy mniej chorowało na alergię czy białaczkę, w stosunku do podobnych budynków?
I po co sie pytać oszusta? Exbud twierdzi, że badania zrobił, na www.taniaklima.pl daje oświadczenie pisemne, które jest nieprawdziwe. Czy "dalej swoje" jest po to, że by przestać się tym zajmować? Bo tak ... pasuje?
Link do komentarza
A ja dalej cierpliwie czekam na odpowiedź taniejklimy czy badania o których pisze w W Systemach Instalacyjnych 02/05 są faktycznie prowadzone czy nie i już.
Od momentu zadania tego pytania jeden z uczestników tej dyskusji zamilkł i nic.... . Pozostaje tylko liczyć na odwagę cywilną, bo jeżeli się pisze:
"Wyraziłem sie nie precyzyjnie - uzupełniam:
Czekam na wyniki badań z Wrocławia. Mamy w planie wykonanie badań przez PHZ w W-wie "

to chyba można się do mojego pytania ustosunkować.
np. tak:
1. Tak badania są prowadzone przez ...... od dnia .... do ...... na obiekcie ...... itd
2. Nie. żadne badania nie są prowadzone, ale miałem nadzieję, że zanim artykuł się ukaże, to się zaczną...
3. Nie, a to co jest napisane jest fikcją literacką lub marzeniami sennymi
Link do komentarza
Nie będę brał udział w obrażającej mnie polemice – nie mam na to czasu ani zdrowia. Słuszna jest uwaga Redakcjna – szkoda że taka spóźniona. Jak już wcześniej napisałem nie będę udawadniał że nie mam garbu. Jak będę miał badania w „ręku” – pojawią się na str www. Na badania PZH muszę mieć pieniądze a przede wszystkim zgodę właściciela GWC. Widząc tak destrukcyjne emocje towarzyszące badaniom GWC nie będę nic więcej na ten temat pisał – dla dobra idei GWC. Przykro mi że zawiodłem Twoje oczekiwania i niektórych innych Uczestników forum
Pozdrawiam
Witek
Link do komentarza
Cytat

Nie będę brał udział w obrażającej mnie polemice – nie mam na to czasu ani zdrowia. Słuszna jest uwaga Redakcjna – szkoda że taka spóźniona. Jak już wcześniej napisałem nie będę udawadniał że nie mam garbu. Jak będę miał badania w „ręku” – pojawią się na str www. Na badania PZH muszę mieć pieniądze a przede wszystkim zgodę właściciela GWC. Widząc tak destrukcyjne emocje towarzyszące badaniom GWC nie będę nic więcej na ten temat pisał – dla dobra idei GWC. Przykro mi że zawiodłem Twoje oczekiwania i niektórych innych Uczestników forum
Pozdrawiam
Witek



Akurat ja nie zamierzam nikogo obrażać. Budując GWC sam opierałem się na informacji o badaniach sanepidu ( i to wcale nie z informacji taniej klimy a z materiału źródłowego - to było chyba w Wentylacji i Ogrzewaniu). Informacja, że badania te nie były tym co mi się wydawało zasiała we mnie niepokój. Jako człowiek rozsądny przykładam wysoką wagę do słowa pisanego i jeżeli ktoś mi mówi,że coś robi to nie zwykłem go sprawdzać, bo to nie poker, ale jeżeli chodzi potencjalnie o moje zdrowie, to muszę wiedzieć. Stąd tak postawione przeze mnie pytanie i propozycje odpowiedzi. Są trzy i chyba wyczerpują możliwości.

Co do zapatrzenia w wymienniki rurowe Pana TB, też zadaję pytanie, ćzy badania takowych były robione? czy nie występuje w nich skpaplanie wody i jej zaleganie w rurze? nie znam się na tym , ale jeżeli efektem przejścia powietrza przez wymiennik jest jego osuszenie, to wytrącenie wody chyba może wystąpić. O ile w GWC zwirowym nie widzę problemu, woda ścieka na dno i wsiąka, to w rurowym nie widzę drogi odprowadzenia tej wody....
Link do komentarza
Co do rurowych to badania też nie były robione. A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo To przy 15mb kanału nie głębiej niż na metr powietrze nie jest schładzane poniżej punktu rosy. Nawet jezeli dzień jest wyjątkowo wilgotny i minimalna ilość wody się pojawi to w nocy zniknie. Wymiennik rurowy daję też mozliwość dezynfekcji (przeciągą się pilota, przymocowuje mopa i przeciąga).
Dowiem się ile takie badanie kosztuje i postaram się je zrobić dla własnego spokoju.
Link do komentarza
"To przy 15 mb kanału nie głębiej niż na metr powietrze nie jest schładzane poniżej punktu rosy". Święta racja, nie tylko poniżej punktu rosy ale wogóle nie jest schładzane. I pytanie - dlaczego 15m a nie 12m albo 20m? Czy pan tę długość dobiera na oko? Podobnie jak 30cm słynnej izolacji wewnętrznej. Może pan podać choćby najprostszy bilans cieplny takiego wymiennika albo miejsce gdzie można taki bilans znaleźć?
Link do komentarza
Cytat

[b]Teraz rozumię dlaczego Brzęczkowski wykosił taniaklime z jego zwirowym GWC. On chce oferować swoje rurowe GWC[b]
pozdrawiam
maciek



Cytat

No właśnie Panie TB czy PZH zbada także grzybki i to wszystko za darmo nie chce mi się wierzyć.  
Teraz bilans cieplny czekamy na niego Panie TB rzetelny bilans.



Znów Pan Brzęczykowski zapomiał jak ma na imie icon_evil.gif
maciek 2 icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Miałem okazję obejrzeć działanie takiego wynalazku u pewnego entuzjasty "rurowego gruntowego wymiennika ciepła" oczywiście 15 metrowego. Lato, popołudnie 27 st C, entuzjasta włącza wentylator idziemy mierzyć temperaturę na wylocie z nawiewników. Jest 20-21. Chłodzi? Chłodzi. No widzi pan! Entuzjasta wyłącza wentylator. Pytam, czemu pan wyłącza? Panie przecież gorąco, jak to pochodzi parę godzin to nie będę miał chłodzenia!
Link do komentarza
Oj nie ładnie Panie TB, Sceptyk tylko w języku potocznym dał wyraz tego, na co zwróciłem uwagę ze 100 postów temu: obawa o zbyt małą chwilową moc w tym przypadku chłodzenia.... co pewnie głównie wynika z małej powierzchni wymiany. Jakby taki wymiennik zrobić z 10 rur fi 50 zamiast jednej 160, to pewnie działało by dużo lepiej, bo przy tej samej objętości powierzchnia wymiany 3 razy większa. Oczywiście żeby to miało ręce i nogi, to poszczególne rurki muszą być od siebie oddalone tak chociaż pół metra, co przy sumarycnej długości 150m, 20 trójnikach, redukcjach itp daje już ciekawą konstrukcję godną słynnej gry PIPE....
Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan rura... ("Dudek")
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Miło mi poinformować ,że byłem 16.03.05 w budynku Exbudu a dokładnie w Patio na bankiecie gdzie było około 200 osób no może nawet więcej i tam wentylacja z GWC działała ekstra ,żadnego zaduchu czy innych efektów niepożądanych z działania GWC. A na pewno nie było w powietrzu grzybków pleśni , gdyż sam niestety jestem jak urzadzenie testowe - jestem mocno uczulony na te grzybki i zaraz po kilku minutach odczuwam gdy coś takiego jest w powietrzu.
Tak więc kochani z całą odpowiedzialności twierdzę ,że w Exbudzie w Kielcach GWC działa bardzo dobrze i to po tylu latach.
I nie piszę to tylko dlatego ,że jestem zwolennikiem GWC ale dlatego aby wyrazić swoją praktyczną opinię z testu praktycznego działania GWC po tylu latach dla sceptyków.
Link do komentarza
Panie Piotrze szczerze gratuluję wiedzy o grzybkach, o fizyce punktu rosy. Do razwoju grzybów i zarodników potrzena jest temperatura znacznie przekraczająca 0 st. C i woda. W zimowe miesiące powietrze wchodzące na GWC ogrzewa się co powoduje zupełną posuchę. Może Pan wierzyć że śp. Pan Moiller się nie mylił. Może też mi Pan wierzyć, że latem powietrze studzone w tak rozbudowanym GWC wodę odda, a i temperatura w GWC będzie wyższa, co bardzo grzyki lubią.
Dalej jednak mimo Pana doskonałego poczucia nie znikneły pisemne zapewnienia, że Sanepid w Kielcach GWC przebadał, co jest oszustwem. Mogę też Pana zapewnić, że secjalista od grzybków w PZH Pan dr Krogulski na podstawie tylko dokumentacji powiedział, że niemożliwe jest oaby to dostało atest.
Naprawdę Pana samopoczucie nie zwalnia o podawania prawdy w internecie i nie tylko.
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...