Skocz do zawartości

Ściany pwinicy, fundamanty do poprawy ?


Recommended Posts

Witam

Ostatnio mnie ( z racji wolnego czasu ) wzięło na okopanie ( w celu hydroizolacji) ścian piwnicy na działce.  Jest to konstrukcja z około 1970 roku ( kiedyś był domek, zsoatał rozbernay i aktulanie jest taki tymczasonyw drewniany ). Jest piwnica ( nie wysoka, około 170 cm ). Odkopałem ściany z zewnątrz ( na razie tylko z 2 stron ) miej więcej do wysokości podłogi piwnicy. okazało się że polowa budowli jest zrobiona z jakiegoś rodzaju batonu z rożnymi zawartościami ( jak to za komuny), a 2 cześć z cegły. Planowałem na samym początku jedynie hydroizolacje lepikiem asfaltowym i folia kubełkowa. Teraz zastanawiam się czy np ma wogóle jakiś sens wzmacnianie tej konstrukcji  np poprzez zrobienie szalunków do górnej krawędzi płyty posadzki i wypełnienie jej zbrojnym betonem ? czy to nie ma sensu żadnego ? Jeśli nie to może uzupełnie luźne fragmenty i ubytki betonem a potem całość pociagnać zaprawa tynkarska na to lepik i foia ? Poniżej zdjęcia tego cudu architektury. 

DSC_0021.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0022.JPG

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

rekomendujemy oczyścić dokładnie fundament, większe nierówności (do 60 mm) wyrównać zaprawą naprawczą webercem plan 60, mniejsze (do 10 mm) webercem plan 10.

Następnie na całości wykonać hydroizolację mineralną webertec Superflex D3 - można aplikować w prosty sposób wałkiem, pędzlem lub pacą stalową, zalecamy dwie warstwy.

 

O produktach dowie się Pan więcej ze stron:

- webercem plan 10 i 60: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product?rendered_item=webercem

- webertec Superflex D3: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3

 

Zachęcamy do kontaktu! :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...