Skocz do zawartości

Naprawa starego tarasu od spodu - jak to wykończyć?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę jak najlepiej naprawić i wykończyć spodnią część tarasu zewnętrznego. Beton tarasu był popękany na wskroś i przeciekał. Został od góry profesjonalnie naprawiony, beton zszyty, pokryty żywica epoksydowa z zasypem. Natomiast spodnia część starego tynku przez wcześniejsze częste zalewanie wodą kruszyła się i pękała. Zerwałem wszystko co było luźne i zagruntowałem. I teraz mam pytanie, jak to najlepiej dalej wykończyć aby uzyskać w miarę gładką równą powierzchnię? Czym najlepiej wypełnić te największe ubytki (obrzutka i warstwa tynku?). Jak już wyrównam dziury i wyprowadzę płaszczyznę chciałbym zatopić siatkę aby wzmocnić całość i mieć to z głowy na dłuższy czas. Było by świetnie jakby ktoś mi doradził materiały konkretnych producentów najlepszych do tego zadania.

To będzie moja druga robótka remontowo-budowlana. Pierwsza, obrzutka i otynkowanie kawałka murku wyszło ładnie także teraz pora na trudniejsze zadanie

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Załączam też zdjęcia tarasu.

Pozdrawiam,
Piotr

20200913_171246.jpg

20200913_171303.jpg

20200913_171312.jpg

20200913_171317.jpg

20200913_171338.jpg

20200913_171353.jpg

Link do komentarza

Tynki do skucia, potem czyścimy tregle, potem grunt i potem tynk/zaprawa naprawcza.

Opcja nr 2 - system ociepleń żeby nie przemarzało na styku ściany/tarasu. Zupełnie jak odwrócony cokół. Tak czy inaczej - podłoże musi być nośne , a tu jest dużo do opukania młotkiem prawdopodobnie "do żywego".

 Ta powierzchnia nie będzie zamakać (o ile taras jest szczelny i można go tez ocieplić od spodu lamelami z wełny mineralnej FASROCK G i naciągnąć tynk). Ocieplenie jest trochę na wyrost, ale przy dostępie do taniego źródła idealnie wyrównuje podłoże pod tynk. To jednak opcja dla Tych bardziej zamożnych :).

381441-fasrock-g-rockwool-ok.jpg

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

jeśli chodzi płytę balkonową, to można to wykończyć tynkiem, jak opisał p. Aleksander, ale też takim rozwiązaniem może być system weberep duo - czyli warstwa antykorozyjna i sczepna: webrep KB duo oraz warstwa naprawcza i wygładzająca do betonu weberep R4 duo. System weberep duo rekomendujemy do naprawy schodów.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Bardzo dziękuję za odzew na mojego posta i poradę.

Pytanie do kolegi Profesjonalista_1  - w starym tynku skułem to co było luźne, to co zostało trzyma się dobrze. Czy mimo to muszę koniecznie skuwać resztę w 100%?

Czy mogę zostawić jak jest, zagruntować, zabezpieczyć legary i uzupełnić dziury zaprawą naprawczą aby uzyskać mniej więcej płaszczyznę, następnie wtopić siatkę po całości, wyrównać klejem i pomalować?

Rozważałem też wyrównanie powierzchni płytami Ultrament ale to się kompletnie nie kalkuluje gdy płyta 120x60cm kosztuje ok 55zł

 

Do kolegi Profesjonalista_2 - dziękuję za doradzenie webrep KB duo - szukałem produktu którym można zabezpieczyć elementy metalowe konstrukcji przed korozją.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...