Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budowa domu - piętro


Recommended Posts

5 godzin temu, Patryk94 napisał:

Witam,

Proszę o poradę bo różne opinie słyszałem, mianowicie czy można postawić piętro bez dachu ? bo dach będzie robiony nie szybciej niż za 2 lata.

To się domyślam że parter już jest, a piętro można pozostawić  bez dachu na 2 lata, sporo takich domów stoi,  tylko trzeba je odpowiednio zabezpieczyć.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, animus napisał:

To się domyślam

Też się tak domyślam...

 

Czym się autor zapytania kieruje, że chce postawić to piętro? Można zabezpieczyć materiały budowlane na paletach ofoliowanych i postawi po powrocie...

Domyślam się, ze zakupił materiał na piętro i musi wyjechać  (np. za granicę do roboty, żeby zarobić na dach), boi się, że materiały mogą "dostać nóg" i chce je wmurować...

 

Niech zatem wymuruje ściany, wyleje wieniec i zabezpieczy całość...

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patryk94 napisał:

Witam,

Proszę o poradę bo różne opinie słyszałem, mianowicie czy można postawić piętro bez dachu ? bo dach będzie robiony nie szybciej niż za 2 lata.

Nie za bardzo jest to dobre rozwiązanie. Mury i strop naciągnie dużo wilgoci przez te dwa lata. Dobrze by było gdyś dach zrobił i dał pełne deskowanie i pokrył papą, wtedy może stać sobie tak z dwa, trzy lata bez problemu.

Piętro docelowo będzie zakończone stropem czy tylko dachem?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Aż tak zle?... Szpachlowanie - jeśli dobrze pamietam to na spoiwa pionowe płyt położona była taśma (ale nie jestem pewna czy w rogach tez), natomiast na łączeniach ściany z sufitem tylko akryl i to na samym końcu. Czy to normalne? Czy wszędzie na spoinach nie powinien być najpierw gips a na to taśma/siatka i potem znowu szpachla?     
  • Dlatego ja  nie rozumiem histerii że importujemy  średnio 10% prądu po cenie 62 Euro /MWh a produkcja u nas jest 64 Euro/MWh  i do tego syf. Nikt nie  jest od nikogo niezależny w 100%  i trzeba to zaakceptować a nie mieć mentalność jak sprzed 1795 roku., co i tak gówno dało bo doszło do rozbiorów. 
  • Firma sugeruje zasłonięcie ewidentnego swojego partactwa. Płyty g/k nie zostały prawidłowo zamocowane, prawdopodobnie spartaczone jest wykonanie stelażu. Całość do ekspertyzy i całkowitego zwrotu kosztów. Roboty trzeba wykonać od nowa. Być może również źle wykonano szpachlowanie, spoiny nie są bandażowane. Ale bez właściwego stelażu i mocowania końców płyt g/k, nie pomoże nawet Święty Boże, pęknięcia wylezą zawsze. Nawet w budynkach murowanych, o fundamentach ustabilizowanych przed laty.    Żadne naprawianie nie pomoże, to jest fuszerka nie z tej ziemi. To wszystko trzeba zdjąć i robić konstrukcję od nowa.
  • dodałby łyżkę wapna/cementu oraz proszku do pieczenia i byłby gazobetonowe "kulki" na wisiory...
  • Już się zaczyna, bo w Unii porównuje się stawki za kWh w poszczególnych krajach. I tu nasze są wysokie. Co i tak nie oddaje rzeczywistości, gdyż nie ma w nich wszelkich opłat "mocowych" na rozwój fotowoltaiki, na wille Obajtka i cały szereg innych. Dopiero jak się to wszystko podsumuje i obliczy stawkę rzeczywistą... wtedy dopiero się okazuje gdzie jesteśmy i gdzie tkwi nasza ręka. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...