Skocz do zawartości

Czy mogę tak podłączyć odpływ pralki?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Kupiłem nie dawno mieszkanie w bloku ze starej płyty i mam taki problem że nie mam doprowadzonego odpływu do pralki. Wąż muszę wkładać do wanny. Nie ukrywam że jest dla mnie to trochę uciążliwe. Nie mam możliwości podłączyć się pod odpływ wanny ponieważ nie mam dostępu. Wpadłem na pomysł aby kupić syfon do umywalki z wyjściem na odpływ od pralki, dokupić drugi wąż, połączyć złączką którą pokazałem na zdjęciu i poprowadzić pod wanną bo mam pod wanną małą szczelinę (długość wanny 160cm) i wtedy pod ten syfon. Tak jak na załączonym schemacie. Czy mogę tak wykonać podłączenie? Niestety nie mam żadnego znajomego fachowca i nie mam kogo się poradzić.

schemat.jpg

Link do komentarza

Robiłem podobnie, choć nieco inaczej: pralka stała przy drzwiach do łazienki w oddaleniu od wanny tak, że wąż spustowy z trudem do niej sięgał. Dodam, że pralka stała od strony przeciwnej do odpływu wanny. Dołożyłem drugi wąż, ale bez złączki - to była konstrukcja przewidziana do przedłużania węża pralkowego i można było nasunąć gumową końcówkę jednego węża na gumową końcówkę drugiego węża tak, że można było założyć opaskę (z czuciem!) w miejscu, gdzie znajdowały się plastik jednego węża, guma na nim umieszczona i końcówka gumowa drugiego węża. W obudowie wanny po stronie przeciwnej do odpływu wykonałem estetyczny otwór, przez który wsunąłem wąż spustowy (ściślej rzecz ujmując była to już przedłużka) i poprowadziłem go dalej pod wanną, doprowadzając do dedykowanej złączki na przelewie syfonu wannowego.

 

Powinno działać. W każdym razie pralka nie wybuchnie;)

 

Jeśli miałbym coś radzić, to nie przesadzaj z długością zespołu węży i pilnuj jakości połączenia węży i wysokości podłączenia do syfonu (55cm wydaje się ok).

Link do komentarza
22 godziny temu, ManfredBee napisał:

Robiłem podobnie, choć nieco inaczej: pralka stała przy drzwiach do łazienki w oddaleniu od wanny tak, że wąż spustowy z trudem do niej sięgał. Dodam, że pralka stała od strony przeciwnej do odpływu wanny. Dołożyłem drugi wąż, ale bez złączki - to była konstrukcja przewidziana do przedłużania węża pralkowego i można było nasunąć gumową końcówkę jednego węża na gumową końcówkę drugiego węża tak, że można było założyć opaskę (z czuciem!) w miejscu, gdzie znajdowały się plastik jednego węża, guma na nim umieszczona i końcówka gumowa drugiego węża. W obudowie wanny po stronie przeciwnej do odpływu wykonałem estetyczny otwór, przez który wsunąłem wąż spustowy (ściślej rzecz ujmując była to już przedłużka) i poprowadziłem go dalej pod wanną, doprowadzając do dedykowanej złączki na przelewie syfonu wannowego.

 

Powinno działać. W każdym razie pralka nie wybuchnie;)

 

Jeśli miałbym coś radzić, to nie przesadzaj z długością zespołu węży i pilnuj jakości połączenia węży i wysokości podłączenia do syfonu (55cm wydaje się ok).

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Myślę że zespół węży nie będzie długi. Ten z pralki + dokupić muszę 2m więc wydaje się ok. W takim razie dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...