Skocz do zawartości

Fundament z kamienia


Anon

Recommended Posts

Dzień dobry jestem nowy na forum z zapytaniem do expertow odkopałem 45 cm fundament z kamienia do poziomu podłogi jest 80 cm otynkowałem go w narożnikach mokre pustaki stare piaskowe chyba brak izolacji poziomej jak zaizolować taki fundament grunt przepuszczalny pochodzenia mineralnego. 

Link do komentarza

trochę za mało danych - czy tam masz piwnicę, czy tylko parter na podmurówce?

Jeśli tylko parter, wystarczy izolacja między podmurówką a ścianą parteru (pozioma) połaczona z izolacją pozioma podłogi.

Ale przydałyby sie byc może odrenowanie budynku, osuszające grunt wokoł kamiennego fundamentu. 

Link do komentarza

To co jest z pustaków? Ściana nadziemia? Podstawa to rzeczywiście przeciwwilgociowa izolacja pozioma, pomiędzy fundamentem i częścią nadziemną. Jeżeli jest piwnica to konieczne jest także zrobienie izolacji pionowej. Jedno i drugie to poważne przedsięwzięcia, prace, które trzeba prowadzić pod okiem fachowca.

Ale być może chodzi jedynie o dodanie izolacji cieplnej na fundamencie?

Link do komentarza

Jeszcze dodam że grunt mamy mineralny pozioma izolacja nie wchodzi w grę narazie za duże koszty injekcij.W zimie mam wilgoć w narożnikach od tej ściany.Szczytowe ściany są murowane a 2 boczne drewno pustka powietrzna mur .Na tych szczytowych mamy wilgoć. Jak zatrzymać ta wilgoc.

Link do komentarza
4 godziny temu, Anon napisał:

Na tych szczytowych mamy wilgoć. Jak zatrzymać ta wilgoc.

w którym miejscu ta wilgoć na scianie? na dole ściany, przy podłodze, czy wyżej?

to samo narożniki - gdzie ta wilgoć - u dołu czy u góry narożnika?

 

No i dobrze by było, żebyś podał wymiary przekroju tych ścian - tyle ceły, tyle pustki, tyle drewna - grubość.

Bo tak z powyżzych opisów trudno się wyznać.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Na jakim odcinku odkopane są fundamenty? Jak głęboko i na jakiej długości? Bo większa tego rodzaju odkrywka jest niebezpieczna dla stabilności budynku. W jakim miejscu znajduje się ta folia?

B słuszne pytania. 

Dodam: Czy fundamenty nie zostały podkopane, czy nie zalega tam woda?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...