Skocz do zawartości

Prawidłowe łączenie rur elastycznych spiro w wentylacji grawitacyjnej


PawelSobotka

Recommended Posts

Rozumiem że chodziło o redukcję przekroju rury i co było pod ręką się przydało - mówię o tym białym odcinku rury. Najważniejsze to zachowanie szczelności połączeń. Oczywiście estetyka też jest ważna. To jest wentylacja grawitacyjna? Czemu część przewodów jest izolowana jak w systemach rekuperacji ?

Połączenie powinny być zrobione za pomocą nypli. Tu przykłady oferty alnor

https://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/kanaly-i-ksztaltki-okragle/zlaczki/ns.html

 

Link do komentarza

To ma być wentylacja grawitacyjna? No to przy takim sposobie prowadzenia kanałów nie ma ona szans działać prawidłowo. Osobna sprawa to użyte materiały i ich średnice. Takich elastycznych rur to można użyć do połączenia pionu kanalizacyjnego z wywiewką ponad dachem. Bardzo ciekawe jak te wentylacyjne "kominy" wyglądają właśnie powyżej dachu. I jak to coś ma przejść odbiór kominiarski.

Link do komentarza

To tak będzie wisieć na tym strychu?

Ja mam dla parteru wybudowany komin. A na poddaszu z dwóch pomieszczeń gdzie będą wentylatory i od kanalizacji idą ładnie przy ścianie szczytowej na sama górę rury PCV.

 

Tak się wtrącam bo tez mam grawitacyjną ale takich rur nie mam i 3 pomieszczenia na poddaszu nie mają wentylacji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...