Skocz do zawartości

Recommended Posts

9 godzin temu, niusiar napisał:

Witam, czy potocznie zwany blaszak bez drzwi spełnia wymogi wiaty? Zgodnie z definicjami wiata to również: obiekt który nie ma jednej ściany.

spełnia do 35m2 możesz go zbudować gdzie chcesz na działce jednak zachowując co najmniej 3 metry od granic działki, wystarczy zgłoszenie do PINB ze szkicem , zalączniki określa własciwy PINB

Link do komentarza

Wiata do 50 m2 nie wymaga nawet zgłoszenia. Stąd pytanie czy blaszak trzy ściany plus dach będzie wiatą w myśl prawa. 

58 minut temu, Elfir napisał:

nie. garaż blaszany to garaż blaszany a wiata to dach na słupach

"Zgodnie orzecznictwem sądów administracyjnych wiata jest to samodzielna, lekka budowla, posiadająca dach, nie obudowana ze wszystkich stron ścianami lub nawet w ogóle ścian pozbawiona, której celem jest ochrona miejsca lub rzeczy przed oddziaływaniem atmosferycznym."  Czyli wystarczy że nie ma jednej ściany. 

Link do komentarza
42 minuty temu, Elfir napisał:

Niekoniecznie. Warto przeczytać orzeczenia sądów. Liczy się też intencja. Jak będziesz tam parkował samochód, będzie garażem a nie wiatą.

Poczekaj do 19 sierpnia - jest nowelizacja Prawa Budowlanego

Ok ale jeśli nie będzie tam parkowane auto będzie wiatą? 

Przed chwilą, niusiar napisał:

Ok ale jeśli nie będzie tam parkowane auto będzie wiatą? 

W zasadzie przeznaczenie ma być na rowery, kosiarkę itp. 

Link do komentarza

 

32 minuty temu, niusiar napisał:

 

 

49 minut temu, niusiar napisał:

Ok ale jeśli nie będzie tam parkowane auto będzie wiatą? 

W zasadzie przeznaczenie ma być na rowery, kosiarkę itp. 

Zgłosiłem do starostwa garaż blaszak. Odmówili z uwagi na gabaryt. Nie miałem pojęcia że plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tylko 25m2 a garaż ma 34m2. Niestety będąc przekonanym, że w myśl prawa budowlanego można taki obiekt postawić do 35m2 dokonaliśmy zakupu. Problem polega zatem na tym jak teraz wybrnąć z sytuacji bo wiatę mogę mieć do 50m2.

Edytowano przez niusiar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...