Skocz do zawartości

Pomysł na naprawę ubytku kafelki


Bikores

Recommended Posts

Cześć, mam taki problem z kafelką. Zapadł się i przełamał róg kafelka, okazało się, że klej nie był położony na całej powierzchni kafla i róg nie stykał się z podłogą "wisiał w powietrzu", wystarczył mocny nacisk i kafel się przełamał. Problem w tym, że kafel na podłodze jest wsunięty pod kafelki ścienne więc nie mogę go wsunąć i zamaskować. Czy macie jakiś pomysł jak to zrobić? Jedynie co mi przychodzi do głowy do zeszlifować do równego, położyć klej i wsunąć ubytek, potem zamaskować.

IMG_20200904_184214.jpg

IMG_20200904_184142.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 4.09.2020 o 18:56, Bikores napisał:

Cześć, mam taki problem z kafelką. Zapadł się i przełamał róg kafelka, okazało się, że klej nie był położony na całej powierzchni kafla i róg nie stykał się z podłogą "wisiał w powietrzu", wystarczył mocny nacisk i kafel się przełamał. Problem w tym, że kafel na podłodze jest wsunięty pod kafelki ścienne więc nie mogę go wsunąć i zamaskować. Czy macie jakiś pomysł jak to zrobić? Jedynie co mi przychodzi do głowy do zeszlifować do równego, położyć klej i wsunąć ubytek, potem zamaskować.

IMG_20200904_184214.jpg

IMG_20200904_184142.jpg

Ja bym to wypełnił masą w kolorze kafelka "wymiział" i fugę zaretuszował. Moja żona robiła podobne rzeczy jako konserwator kamienia. Jeśli chodzi o kafelki - retuszowała dziury po kołkach rozporowych. Trudno dobrać kolor. Możliwe, że się uda jakąś masą naprawczą i potem wypolerować jakimś drobnym papierem i doprowadzić do połysku i faktury prawie identycznej z pozostałą częścią płytki. To zabawa niczym terapia przez pracę, ale chyba lepiej będzie wymienić jeden cały element na nowy za rada @joksa.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Panie i Panowie.

Wymieniłem panel prysznicowy i niestety pozostało po mocowaniu tego starego kilka dziur po kołkach.

Kołki wydłubałem, otwory pokleiłem i ....no właśnie.

Macie jakieś swoje sprawdzone metody jak je zamaskować?

Wiem że są w sprzedaży zestawy naprawcze do glazury, ale raz że nie tanie a więcej ich na razie nie użyję, dwa że oglądając sposoby naprawy jakoś średnio im ufam.

Kombinuję zakryć klej kolorem fugi, a na wierzch może pyłek zebrany w kolorze (mam troszkę mozaiki w kolorze glazury).

Może ktoś spotkał się z takim wyzwaniem?

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...