Skocz do zawartości

Legalizacja budynku.


Recommended Posts

Witam, mam dość nietypowy problem. Jakiś czas temu odziedziczyłem działkę zabudowana starym budynkiem mieszkalnym. W księdze wieczystej nieruchomości figuruje jako działka zabudowana. Natomiast budynku nie ma na mapie ewidencyjnej jest tylko w wypisie informacja o rodzaju użytku jako grunty rolne zabudowane.  Księga była zakładana w roku 97 i sprawdzilem czy wtedy budynek nie był naniesiony na mapie. Niestety sytuacja podobna, na wypisie informacja o gruncie zabudowanym natomiast na mapce nie ma budynku. Problem polega na tym, że budynek nie ma jakiejkolwiek dokumentacji typu pozwolenie na budowę itd. Byłem w gminie tam również w archiwum nic nie znaleźli. Aktualnie budynek nie spełnia MPZP. Czy jest jakaś opcja aby go zalegalizować. Czy na to chwilę jest to samowola? Może ktoś wie czy ewentualnie gdzie można szukać jakiejkolwiek dokumentacji?

Za wszelką pomoc dziękuję.

Link do komentarza

Nie jest to samowola. Budynek był budowany nie na pozwolenie nas budowę. Był budowany prawdopodobnie jako siedlisko na gruncie rolnym przez rolnika, według przepisów Ustawy rolnej, a nie Prawa Budowlanego. Takie rozwiązania siedlisk stosowano na gruntach rolnych. Prawo Budowlane działa na gruntach budowlanych lub wyłączonych z rolniczych. Z takimi przypadkami się spotkałem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...