Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam, mam dość nietypowy problem. Jakiś czas temu odziedziczyłem działkę zabudowana starym budynkiem mieszkalnym. W księdze wieczystej nieruchomości figuruje jako działka zabudowana. Natomiast budynku nie ma na mapie ewidencyjnej jest tylko w wypisie informacja o rodzaju użytku jako grunty rolne zabudowane.  Księga była zakładana w roku 97 i sprawdzilem czy wtedy budynek nie był naniesiony na mapie. Niestety sytuacja podobna, na wypisie informacja o gruncie zabudowanym natomiast na mapce nie ma budynku. Problem polega na tym, że budynek nie ma jakiejkolwiek dokumentacji typu pozwolenie na budowę itd. Byłem w gminie tam również w archiwum nic nie znaleźli. Aktualnie budynek nie spełnia MPZP. Czy jest jakaś opcja aby go zalegalizować. Czy na to chwilę jest to samowola? Może ktoś wie czy ewentualnie gdzie można szukać jakiejkolwiek dokumentacji?

Za wszelką pomoc dziękuję.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to samowola. Budynek był budowany nie na pozwolenie nas budowę. Był budowany prawdopodobnie jako siedlisko na gruncie rolnym przez rolnika, według przepisów Ustawy rolnej, a nie Prawa Budowlanego. Takie rozwiązania siedlisk stosowano na gruntach rolnych. Prawo Budowlane działa na gruntach budowlanych lub wyłączonych z rolniczych. Z takimi przypadkami się spotkałem.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Właśnie tych mostków trochę się boje. Teoretycznie mniejszy kątownik to mniejsze mostki punktowe, ale tez trochę słabsze mocowanie.    Z drugiej strony systemowe rozwiązania są zarówno wielkości tych mniejszych jak i większych kątowników. 
  • To w takim razie chyba lepszy będzie ten szeroki 172x105x90 niby grubość 3mm ale myśle ze wystarczy  Jakieś systemowe kątowniki kosztują szt. Ok 16 zł a wcale nie są lepiej zrobione nawet wydają się bardziej chwiejne. Te wychodzą 6zł więc ponad 1000 w kieszeni na jednej ścianie.   
  • Gość pablo
   Nie bunkier tylko drogę. Każdy kto raz choćby zetknął się z przyzwoitą technologią podjazdów czy dróg betonowych wie, że beton towarowy min. C30 i tyle...
  • Była inspekcja kominiarska. i komniarzy tylko stwierdził że sąsiad z dołu ma wentylator ale wyłączony. I koniec tematu, wentylacja przy otwartym oknie działa dobre (co jest prawdą, ale tylko wówczas) więc wszystko jest ok. i koniec tematu.
  • Zaskoczyłeś mnie trochę. Takie parametry chyba trzeba wziąś pod uwagę: 1. Grubość izolacji (+szczelina wentylacyjna 3 cm) - i grubość łat(drewniane, alu, blaszane?) (z rezerwą na pionowanie i dystansowanie od ściany (wełny) +- 1.5 cm (chyba że masz bardziej nierówną ścianę (ale zawsze możesz użyć dodatkowy dłuższy, lub dociąć, kątownik. 2. Mocowanie co 0.5 - 0.6 mb chyba (bo drzewo sie odkształca) -  chyba ze łaty będą stalowe. lub aluminiowe, to wtedy rzadziej. Musisz popatrzyć na systemy ociepleń w necie. Zawsze, im szerszy i grubszy ocynkowany kątownik (w rozsądnych granicach) - tym lepszy, bo lepiej będzie niosł obciążenie i nie odksztalci się. Z tych podanych przykładów jednak wydaje mi się , że są za słaby i za mocny. Coś po środku - jeśli mocowanie co 0.5 m 3. Ciężar desek (grubość rodzaj drewna) Do tego też dobieramy łaty i ich rozstaw i silę kątowników. 4. Rozstaw łat - też popatrz w systemach - chyba w granicach co 50 - 60 cm.     Rozumiem, że wejdziesz na kilka stron producentow takich systemów - i tam sie doszkolisz  Możesz wpisać "ocieplenie wełną mineralną budynku ze szczeliną wentylacyjną", albo "fasady wentylowane z wełny mineralnej" , albo "system ocieplenia murow(ścian) welna mineralną" - co tam jeszcze wymyślisz....   Ale weź pod uwagę ważną rzecz -im więcej kątowników, im grubszych i szerszych - tym więcej mostkow zimna.   Dlatego też wolę styro + tynk lub okładzina .
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...