Skocz do zawartości

kontakty, włączniki...jakie???


Recommended Posts

Najważniejsze kryterium wg.mnie to cicha praca takiego wyłącznika.Widziałem już przepiękne wyłączniki,ale jak się go przełączało robił to z takim trzaskiem,że momentalnie odpadał w przedbiegach.
To jest coś,na co prawie nikt nie zwraca uwagi,ale potem taki trzaskający przełącznik nieźle potrafi wkurzać.
Dlatego najlepiej wybiera się wyłączniki w dużych hurtowniach lub marketach,gdzie mają ścianę z wieloma wyłącznikami różnych firm.Można sobie zaraz porównać ich dźwięk.
Link do komentarza
Cytat

Najważniejsze kryterium wg.mnie to cicha praca takiego wyłącznika.Widziałem już przepiękne wyłączniki,ale jak się go przełączało robił to z takim trzaskiem,że momentalnie odpadał w przedbiegach.
To jest coś,na co prawie nikt nie zwraca uwagi,ale potem taki trzaskający przełącznik nieźle potrafi wkurzać.
Dlatego najlepiej wybiera się wyłączniki w dużych hurtowniach lub marketach,gdzie mają ścianę z wieloma wyłącznikami różnych firm.Można sobie zaraz porównać ich dźwięk.



A czy może wiesz, które są " najgłośniejsze",zaoszczędziłbym czas, nie biorąc ich pod uwagę w zakupach?
Link do komentarza
O qurczaken icon_confused.gif Dość dawno robiłem takie ''badania'' głośności wyłączników.Wiem,że te najdroższe z bajerami nie wypadły najlepiej. Ostatecznie najciszej pracował drugi od końca najtańszy wyłącznik jakiegoś polskiego producenta,ale nie mam pojęcia,co to za firma.


....Rozkręciłem go!Firma Abex.Wygląd dla mnie to rzecz trzeciorzędna,byle był cichy.
Link do komentarza
To miałeś akurat szczęście....
My chcieliśmy zaoszczędzić trochę na włącznikach i gniazdach - więc część kupiliśmy droższych (w salonie) a w innych pomieszczeniach tańsze o połowę - i to był błąd .... te droższe włączają się i wyłączają prawidłowo - ładnie też wyglądają - a te tańsze : czasami trzeba pstryknąć nimi dwa-trzy razy aby światło się zapaliło. A gniazda elektryczne przy wyciąganiu wtyczki - wychodzą ze ściany razem z tą wtyczką!!!!!! teraz mamy sterczące ze ścian gniazda - porażka - i musimy wymienić.... na droższe i lepsze...
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...