Skocz do zawartości

Szpara między płytkami a ścianą


Recommended Posts

Paczaj joks .... jest nawet o tym w necie :)

Poniżej zalecają mydło i szpachelkę ... ja wzięłam płyn z wodą i mazałam paluchem, bo spoiny były cieniutkie i było wygodniej. Tak mi chłopaki na forum tak doradzili :)

 

"spoinę należy wygładzić przeznaczoną do tego celu szpachelką, umoczoną w wodzie z mydłem."

https://www.lazienkowy.pl/4523-4-1819-akryl-w-lazience--rodzaje-zastosowanie-jak-uzywac.html

1 minutę temu, demo napisał:

A nie pomyliłaś tak ten akryl z silikonem?.:icon_mrgreen:

Do akrylu nie trzeba, daje się do silikonu, akryl jest wodorozpuszczalny więc do niczego tam jakieś płyny.

 

Nie pomyliłam :)

Powyżej wyjaśniłam :)

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, daggulka napisał:

 

Nie pomyliłam :)

Powyżej wyjaśniłam :)

Nie wystarczy się naumieć coś na pamięć, trzeba też rozumieć jak to działa i co jest czym.

Ale masz rację że tak piszą w wielu poradnikach, jednak uwierz nie ma potrzeby stosowania żadnego płynu do naczyń, bo w pewnych sytuacjach może spowodować to słabszą przyczepność akrylu do klejonego materiału.

Link do komentarza

Tu np. już nie pierniczą głupot o wodzie z płynem i że ma być suche. Ja często niektóre powierzchnie wręcz zwilżam wodą żeby się akryl lepiej przykleił.

 

https://www.dom.pl/akrylowanie-bez-tajemnic-czyli-jak-pracowac-z-uszczelniaczem-akrylowym.html

 

Cytat

Przy wypełnianiu spoin za pomocą uszczelniacza akrylowego przydatna będzie również szpachelka do wygładzania fug – tłumaczy ekspert firmy Den Braven. Przed przystąpieniem do nakładania akrylu trzeba odpowiednio przygotować podłoże, a mianowicie oczyścić je z pyłu, kurzu, brudu, luźnych kawałków starej farby czy uszczelniaczy. W przypadku podłoży bardzo chłonnych wskazane jest również ich wcześniejsze zagruntowanie. Akryl aplikujemy jednostajnym, płynnym ruchem, pilnując by nosek kartusza przystawiony był bezpośrednio do szczeliny. Fugi wygładzamy na koniec szpachelką lub palcem.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...