Skocz do zawartości

Montaż płyt z betonu architektonicznego


roki1991

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie montażu płyt z betonu architektonicznego na tynk gipsowy + gładź. Zależy mi na przyklejeniu ich bez używania kotew oraz bez dodatkowych płyt OSB jak zaleca producent. Płyty będą tworzyły ścianę za podwieszanym telewizorem. Czy macie jakiś skuteczny i sprawdzony sposób na przyklejenie ich bez obaw, że za jakiś czas runął mi na ziemie?

 

W linku podsyłam konkretny rodzaj płyt. 

https://efekciarnia.pl/plyty-betonowe-vhct/3687-pb-00-b-120x60x1cm-vhct-plyta-beton-architektoniczny.html?fbclid=IwAR0e2tYVXYAvXgikVSI4IMrjtAciIEpKdq4mcIPZAJ9I-nz8ILMYSjn7ipw  

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Pytanie zasadnicze - czy płyta G-K nie odklei się od ściany razem z nowo przyklejonym betonem architektonicznym. Ja bym przykleił na mocny klej cementowy modyfikowany lub jakiś poliuretan. Można jeszcze pokusić się o system dekoracyjny, który "udaje" beton architektoniczny lub np. taką oto okładzinę. Beton czy nie beton ? :)

388045-57ae-1100x0-sc2x04_swiss-krono-wa

Link do komentarza

Systemów imitujących beton jest wiele. Zamiast ciężkich płyt betonowych można np. przykleić dużo lżejsze gipsowe, które wyglądają prawie identycznie. Oferowane są w kilku kolorach i z różnym wykończeniem.

Dostępne są też przeróżne masy akrylowe, nakładane na ścianę pacą.

 

Nowością są płyty betonowe (ale dość lekkie) zdobione kruszywem z kolorze złotym, tworzą na ścianie mix betonu i rdzy. Fajny efekt.

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...