Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam. Mam wybudowany dom bez garażu. Chciałbym postawić wiatę przydomową scaloną z budynkiem. Z tego co orientuję się nie potrzebuje pozwolenia na budowę takiej wiaty (ok. 30m2).

 

Od budynku do granicy z sąsiadem mam 3,5 metra chciałbym zmieścić tam na calej długości budynku (9m) wiatę wraz z pomieszczeniem gospodarczym.

 

Czy lepiej zrobić pomieszczenie na całą szerokość wiaty czy zostawić miedzy pomieszczeniem a budynkiem jakieś 60cm miejsca na przejście itp.

 

Czy bezpieczniej w przypadku wiatrów byłoby jakiś prześwit tam zostawić?

dzialka.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem jak to nazwać, głównym zamiarem była wiata na samochód a pod nią zrobione pomieszczenie gospodarcze. Samo pomieszczenie miało by mieć wymiary ok. 2,70 na 3 metry. 

 

Czy będą z tym jakieś problemy? Czy zdanie sąsiada ma tutaj znaczenie jakieś?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z aktualnymi przepisami taka lokalizacja miejsca parkingowergo z zadaszeniem nie będzie możliwa. W przypadku zadaszonych miejsc  postojowych minimalna odległość od granicy działki to 3m - przy płocie może być jedynie postój niezadaszony jeśli z drugiej strony granicy wyznaczono miejsce postojowe.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku, budowa wiaty nie wymaga nawet zgłoszenia (także w nowych przepisach, które wejdą w życie we wrześniu).

Ale, budowa wiaty a jej przeznaczenie, to są różne sprawy - i tu sąsiad ma wiele do powiedzenia, poprzez zgłoszenie nieprawidłowości do "organu".

 

Tak jak wspomniano wyżej, zadaszone miejsce postojowe samochodu nie spełnia wymaganych "parametrów.

 

Budowa, wewnątrz wiaty pomieszczenia gospodarczego, wydzielonego przegrodami budowlanymi, jest mocno problematyczna (prawnie).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...