Skocz do zawartości

Budowa na 3 klasie ziemi rolnej - KOWR


AniaNow

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

w 2014 roku nabyłam działkę rolną 1,2ha - klasa gleby 3a w obszarze wiejskim. Probowałam przez 3 lata uprawiać czosnek - z marnym efektem, a następnie truskawki - okoliczni mieszkańcy to moi klienci, prawie 5t truskawek sprzedanych. Ale do rzeczy.

Chciałabym albo móc się wybudować na tej ziemi (codziennie musze pokonywać 30km w 1 stronę, żeby dojechać do działki), albo móc dokupić sąsiednią działkę (4600m2) i na niej się wybudować (też klasa 3a). Działki sąsiadują ze sobą plecami, tzn każda ma wjazd od innej ulicy, Są domy jednorodzinne przy tych ulicach.

Nie ma MPZP. Mam wykształcenie wyższe nierolnicze. Podejmowałam decyzje odnosnie uprawy na własnej ziemi (czy to może liczyć się jako moje doswiadczenie w celu uzyskania potwierdzenia, że mam kwalifikacje rolnicze?)

Czy zrobienie kursu na Rolnika umożliwi mi stanie sie rolnikiem i wtedy uzyskam pozwolenie na budowę? Czy jest jeszcze coś co muszę spełnić?

 

Czytałam, że ludzie wysyłają prośby o zakup działki z możliwością postawienia domu jednorodzinnego do KOWRu, gdzie zobowiązują sie do uprawy ziemi i mieszkania w danym miejscu przez 5 lat i te  pozwolenia uzyskują. Czy ktoś spotkał się z taką możliwością? Jak napisać taki wniosek?

Bardzo mi zależy na uprawianiu truskawek dalej w tamtym miejscu, poszerzeniu swoich granic a także na zamieszkaniu tam - czy to dobre przesłanki dla KOWR? 

Bede wdzieczna za wszystkie sugestie i podpowiedzi co dalej...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...