Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Brak spoin pionowych w warstwie pod wiencem


Recommended Posts

Dziś przypadkiem zobaczyłem prześwity słońca w spoinach pionowych gazobetonu na piorowpusty w warstwie pod wiencem. Strop jeszcze nie zalany. Jest kilka miejsc gdzie bloczki mają prześwity, są to miejsca zarówno w miejscach docinki jak i piorowpusty gdzie bloczki są źle spasowane. I zapewne wynika to też z tego że majster w ten sam dzień układał bloczki na zaprawie i za parę godzin przykręcał szalunki więc bloczki się przemieszały. Na dodatek jeden bloczek się rusza w narożniku wieńca, na nim będzie opierać się nadproże. Czy przejmować się tym, czy beton z gruszki podczas zalewania wniknie w te szczeliny i stworzy połączenie? 

 

 

20200824_160524.jpg

20200824_160514.jpg

20200824_160350.jpg

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o trwałość konstrukcji. Beton dociśnie ten bloczek, coś się wleje w szczelinę. Ale warto czymś tę szczelinę zaszpachlować, zatkać, czymkolwiek, pianką, cementem, klejem, papierem, bo w czasie zalewania betonem woda cementowa będzie tamtędy ciekła i po prostu powstanie nieprzyjemny wyciek, który gdy stwardnieje będzie trzeba usunąć.

No i mam nadzieję, że ten bloczek nie rusza się tak, że można go wysunąć. :) Jeśli tak, to go trzeba usztywnić choćby deską rozpartą w świetle drzwi.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Bloczek się rusza tak że można go wyjąć. Takich bloczków było sporo. Na jednej ścianie nośnej składającej się z 7 bloczków było aż 5 ruchomych. Wyrzuciłem wszystkie i będę zalewał wyższy wieniec. Natomiast tam gdzie nie mogłem wyciągnąć bloczków bo miałby dużo roboty z rozbrajaniem i rozszalowywaniem to podbiłem bloczki na klinach i wcisnąłem zaprawy.

 

579194fe3c43f2fdgen.jpg

 

4d1c15616465d3cdgen.jpg

 

848fa046f142ae90gen.jpg

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...