Skocz do zawartości

jak zmniejszyć rachunki za energie elektryczną???


zybert72

Recommended Posts

Cytat

Ale czytać to się przy tym pewnie nie da?



No chyba że żarówka byłaby bardzo blisko książki, ale problem jest inny ja kupiłem żarówkę barwy białej - tymczasem ona ma poświatę niebieską . Niemniej jednak stopniowo uzupełnię wszystkie brakujące i wtedy będzie bardzo ładnie prezentować sie moja podsufitka.
Ciekawe jakie światło daje niebieska icon_confused.gif:
Link do komentarza
Moja diodowa lampka czołówka na trzech małych paluszkach świeciła ponad 14godz, i nadal świeci.Ma trzy diody i czyta się przy nich świetnie,ale trzeba mieć je blisko.Jest tam też wbudowana zwykła żarówka,i co ciekawe,ona już dawno nie świeci,bo baterie siadły.Ale nie na tyle,by i diody siadły.Te świecą w najlepsze nadal.To świadczy o naprawdę minimalnym zapotrzebowaniu diod na prąd.
Idealnie się sprawdziła w długachnych podróżach pociągami na Ukrainie.
Link do komentarza
Cytat

Ja kupiłem " na próbę " jedną diodową żarówkę firmy na P..... za 44 zł. Na opakowaniu jest napisane że to jest żarówka dekoracyjna. Wstawiłem ją w podsufitkę i myślę że jak wymienię wszystkie żarówki to będzie fajnie wyglądać. Co do ilości światła to za jasno nie jest, ale na pewno ładnie icon_smile.gif



Rzeczywiście cena nie jest niska, szczególnie,że napisałeś,że nie świeci za jasno. To dość spory nakład finansowy zważywszy,że niektórzy muszą kupić ich 15 albo 20
Link do komentarza
Cytat

Rzeczywiście cena nie jest niska, szczególnie,że napisałeś,że nie świeci za jasno. To dość spory nakład finansowy zważywszy,że niektórzy muszą kupić ich 15 albo 20



Może kup jedną i zobacz jak to wygląda ( świeci ) u Ciebie, a może będziesz zadowolona. Jakby co zawsze gdzieś tą jedną możesz upchać. Jeśli chodzi o efekt dekoracyjny to żarówki są super.
Link do komentarza
Cytat

Może kup jedną i zobacz jak to wygląda ( świeci ) u Ciebie, a może będziesz zadowolona. Jakby co zawsze gdzieś tą jedną możesz upchać. Jeśli chodzi o efekt dekoracyjny to żarówki są super.




To dobry pomysł, tak chyba zrobię.Myślę o zakupie minimum 3 sztuk, bo obawiam się,że nie będzie widać efektu przy jednej żarówce
Link do komentarza
Cytat

Może kup jedną i zobacz jak to wygląda ( świeci ) u Ciebie, a może będziesz zadowolona. Jakby co zawsze gdzieś tą jedną możesz upchać. Jeśli chodzi o efekt dekoracyjny to żarówki są super.


Jakiej firmy ta żarówka? trochę droga - ja w internecie znalazłam za poniżej 30zł...
Mysliż że można je zamontować w suficie podwieszonym w łazience? czy za słabo świecą jednak?
Link do komentarza
Cytat

A gdyby tak podświetlić nimi jakiś bajerek z luksferami?



Do tego na pewno idealnie pasują.
Moje doświadczenie z diodami polega na tym, że kupiłem jedną "żarówkę" w gwintem 27 (ten duży, tradycyjny), zużycie energii wg producenta 0,3 W. Świeci, ale raczej nie oświetla, służy tylko do tego, żeby moje małe dziecko w nocy trafiło do łazienki i zrobiło co trzeba w nocnik, przy którym wisi ta żarówka. Kolory były tylko trzy: żółty, czerwony i niebieski. Kupiłem żółty. Kosztowała 14,- zł. Substytut żarówki halogenowej kosztuje właśnie ok 40,- zł. i daje światło bardzo skupione. Oczywiście jeszcze pozostaje kwestia barwy i temperatury światła, na to trzeba bardzo uważać, bo od tego zależy nasze samopoczucie kiedy będziemy przebywać "w tym świetle".
Link do komentarza
Testowałem wczoraj lampy z diodami LED.W Castoramie.
Są już takie w sprzedaży,gdzie umieszczono kilkanaście diod w jednej oprawce.Mamy do wyboru gwinty małe,duże,wtyki halogenowe,czyli można je wykorzystać wszędzie tam,gdzie chcemy je wymienić na dotychczasowe źródło światła.
Jest tylko 1,ale za to poważny problem.Otóż 16 diod (w sumie 1,3W) świeci słabiej niż żarówka 15W.
Link do komentarza
Cytat

No chyba że żarówka byłaby bardzo blisko książki, ale problem jest inny ja kupiłem żarówkę barwy białej - tymczasem ona ma poświatę niebieską . Niemniej jednak stopniowo uzupełnię wszystkie brakujące i wtedy będzie bardzo ładnie prezentować sie moja podsufitka.
Ciekawe jakie światło daje niebieska icon_confused.gif:



Witam, chciałem sprostować, byłem w hurtownii i okazało się że tam mają żarówki białe które świecą na biało. Te które ja mam nazywają się " chłodna biel " - czyli lekko niebieskie. Firmy na P....
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A energooszczędne żarówki? Bardzo dużo się słyszy o podróbkach, nietrwałych i wcale nie oszcędnych. Jakie są te dobre?


to prawda - spotkałam sie już z takimi swietlówkami energooszczędnymi które paliły się po kilku tygodniach - jaka to oszczędność skoro zaraz trzeba było kupić nowe po 15-20zł za sztukę???
Teraz kupujemy świetlówki w IKEA i sa bardzo trwałe i energooszczędne.
Link do komentarza
Mam w domu ze 20 świetlówek,głownie tych najtańszych,po 4-10zł.Nie dam na nie powiedzieć złego słowa,bo niektóre świecą ponad 4 lata.
Mam też ze dwie markowe.Jak miałem spadek napięcia do 90V,to padła tylko jedna markowa a chińszczyzna ocalała.
Ogólnie jestem przeciwny chińskim produktom,ale czasem rachunek ekonomiczny wychodzi im na korzyść.
Nawet jak mi będą padać po dwóch latach,to i tak się jest do przodu.
A te z Ikei to też chińszczyzna. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam w domu ze 20 świetlówek,głownie tych najtańszych,po 4-10zł.Nie dam na nie powiedzieć złego słowa,bo niektóre świecą ponad 4 lata.
Mam też ze dwie markowe.Jak miałem spadek napięcia do 90V,to padła tylko jedna markowa a chińszczyzna ocalała.
Ogólnie jestem przeciwny chińskim produktom,ale czasem rachunek ekonomiczny wychodzi im na korzyść.
Nawet jak mi będą padać po dwóch latach,to i tak się jest do przodu.
A te z Ikei to też chińszczyzna. icon_smile.gif



A mnie się wydawało że jak chińskie to niedobre.
Link do komentarza
Cytat

ale teraz prawie wszystko jest chińskie nawet te znane światowe firmy korzystają z taniej chińskiej siły roboczej




Dokładnie, bo koszty produkcji są tam wielokrotnie niższe(Chiny Indonezja Tajlandia) i moim zdaniem jakość produktu słabsza...w myśl zasady:" jaka płaca, taka praca"
Link do komentarza
A ja w ramach oszczędzania chciałbym zapytać : co zrobić żeby pompa od cyrkulacji c.w.u. włączała się tylko wtedy gdy korzystam z ciepłej wody ? Myślałem o zegarze tygodniowym, ale odpada ze względu na nieunormowany czas przebywania w domu. Zdarza się że muszę skorzystać z prysznica w nocy .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A ja w ramach oszczędzania chciałbym zapytać : co zrobić żeby pompa od cyrkulacji c.w.u. włączała się tylko wtedy gdy korzystam z ciepłej wody ? Myślałem o zegarze tygodniowym, ale odpada ze względu na nieunormowany czas przebywania w domu. Zdarza się że muszę skorzystać z prysznica w nocy .
Pozdrawiam


Wiem o takich zegarach włączających/wyłączających światło. Jeśli są też dla opcji podgrzewanej wody tro wystarczy znać swój rozkład dnia z wyprzedzeniem i pamiętać o ustawianiu go codziennie.
Link do komentarza
Cytat

Wiem o takich zegarach włączających/wyłączających światło. Jeśli są też dla opcji podgrzewanej wody tro wystarczy znać swój rozkład dnia z wyprzedzeniem i pamiętać o ustawianiu go codziennie.



Nie no....zegar odpada, mam czas pobytu nieunormowany i nie będę codziennie grzebać w tym zegarze.
Link do komentarza
Cytat

A ja w ramach oszczędzania chciałbym zapytać : co zrobić żeby pompa od cyrkulacji c.w.u. włączała się tylko wtedy gdy korzystam z ciepłej wody ? Myślałem o zegarze tygodniowym, ale odpada ze względu na nieunormowany czas przebywania w domu. Zdarza się że muszę skorzystać z prysznica w nocy .
Pozdrawiam


cyrkulacja powoduje to, że cały czas masz ciepłą wodę, ale również jednocześnie wyższe rachunki. Gdy nie ma cyrkulacji to grzeje się woda tylko wtedy gdy odkręcasz kran z ciepłą wodą ...
Link do komentarza
Cytat

cyrkulacja powoduje to, że cały czas masz ciepłą wodę, ale również jednocześnie wyższe rachunki. Gdy nie ma cyrkulacji to grzeje się woda tylko wtedy gdy odkręcasz kran z ciepłą wodą ...



Ja wiem co powoduje pompa i do czego służy , pytam czy jest jakaś możliwość żeby włączała się tylko w chwili poboru ciepłej wody.
Link do komentarza
Cytat

Mam pomysł - ale na ile realny nie wiem. Przy kranie /prysznicu można by umieścić włącznik (jak do światła). Potrzebna nam ciepła woda - wciskamy włącznik, obwód się zamyka - woda się grzeje. Czekamy parę minut i mamy ciepłą wodę.



Wiem, mój kolega tak ma z tym że u niego jest tak zrobione że pompa od ciepłej wody załacza się jak zapali światło w łazience. W moim przypadku odpada - trzeba próć ściany. Myślałem raczej o jakimś czujniku poboru ciepłej wody który by załączał pompę, ale byłem dzisiaj w sklepie hydraulicznym i tam nikt o takim czymś nie słyszał icon_sad.gif
Link do komentarza
To jest możliwe,ale bez sensu.
Po to jest pompa cyrkulacyjna,żeby nie czekać na to,aż ciepła woda dopłynie do kranu.Pompa,która startuje ,kiedy załączy ją strumień przepływającej wody -kiedy otworzymy kran- w niczym nie zmienia sytuacji,bo to jest tak,jakby jej wcale nie było.Przecież ciepła woda dopłynie do kranu bez pompy nawet szybciej niż tłoczona przez nią,bo ciśnienie wody daje większego kopa niż ciśnienie wytwarzane przez pompę.
Lepsze rozwiązanie jest możliwe,i to nawet dość proste.W każdym pomieszczeniu,gdzie są krany z ciepłą wodą można zainstalować włącznik pompy,przewodowy-jeśli dom jest w budowie lub można przeciągnąć kable-,albo bezprzewodowy.
Działa to podobnie jak dzwonek bezprzewodowy.
Wchodzimy do łazienki w przyciskamy włącznik.Po kilkunastu sekundach mamy ciepłą wodę pod kranem.Przy wychodzeniu z łazienki wyłączamy.Można mu nawet zastosować wyłącznik czasowy,który zatrzymywał by pompę automatycznie np. po pół godzinie czy 15 min.
Pogadaj z jakimś otwartym na innowacje elektryko-elektronikiem a doradzi i skonfiguruje wszystko jak trzeba.
Link do komentarza
Cytat

no tak - bo trzeba było pomysleć o tym na etapie wykonywania instalacji , ale zazwyczaj tak to bywa,że dopiero podczas użytkowania okazuje sie iż powinniśmy to zrobić inaczej.




Jakby się tak udało wszystko przewidzieć i zapobiec błędom to żyło by się nam jak w raju,
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
przy żarówce diodowej można czytać jeśli będzie w pobliżu książki.
A czy przy jednej żarówce halogenowej da się czytać gdy będzie przy suficie? W sufitach często montujemy żarówki halogenowe - zazwyczaj jest ich kilka - nie jedna - i wtedy jest widno. Tak samo jest z żarówkami diodowymi ( w każdej jest około 10 takich diod). Jeśli włączymy jedną to nie poczytamy przy niej długo - ale jeśli włączymy kilka to i owszem.
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif znam taką jedną postac bajkową, która ciągle mówi : nie cierpię... wiesz o kim mówię? icon_biggrin.gif



Nie ciepię jak ktoś szydzi z adamisa. (Zasłużył sobie człowiek na szacunek bo wie dużo i chętnie pomaga). A eksperymenty z czytaniem przy słabym świetle kończą się zazwyczaj u okulisty.
Link do komentarza
Cytat

Największa oszczędność to zamieszkać w namiocie w Szwecji,nie trzeba za miejsce płacić.
Tak serio to trzeba zachować rozsądek czyli gasić światło gdy widno i nie myć się w basenie gdy można pod prysznicem.Bob



Proszę mi pokazać takiego kto się myje w basenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...