Skocz do zawartości

Usunięcie fundamentów


Panikarz

Recommended Posts

Cześć,

 

Tak wyszło, że muszę wybudować inny projekt niż ten, który zacząłem. Aktualnie mam wylane fundamenty (ławy fundamentowe). Są to ławy 60x40 zbrojone, strefa I, posadowienie -0.8m. 

Co dalej zrobić? 

 

Kuć i wyrywać?

Robić płytę fundamentową?

Odkuć w miejscach, w których ma być nowy budynek a resztę zostawić jak jest?

Porzucić i zapomnieć o działce?

 

 

Link do komentarza
21 minut temu, Panikarz napisał:

Co dalej zrobić? 

Skoro masz inny projekt, to i masz projekt fundamentów. To konstruktor albo kierbud powinien określić, co jest do adaptacji, a co nie - i czy jest to opłacalne. 

 

Jeśli część nowych fundamentów pokrywa się ze starymi, a to, co na nich ma stać jest podobnej masy - no to pewne można je wykorzystać.

A jeśli nie - no to jeśli nie ma w nowym projekcie piwnnic - można zostawić pod podłogą (płytą parteru) i z głowy.

 

O działce nie ma powodu zapominać - przecież i tak fundamenty zostaną pod spodem (jedne i drugie). :12_slight_smile:

 

Możesz tez wrzucić jedeni drugi rzut fundamentów tutaj do tematu - popatrzymy.

Link do komentarza

Faktycznie - rozwiązania technicznego na zaadaptowanie fundamentów nie szukam. Tym będzie się musiał zająć konstruktor. 

 

Chciałem, jeśli to możliwe, dowiedzieć się, czy ktoś z Was robił kiedyś coś takiego. 

Czy usunięcie tych fundamentów z ziemi może przynieść więcej złego - np. trzeba będzie głębiej kopać pod nowe fundamenty, zagęszczać, kombinować...

 

Po prostu zastanawiam się, w którą stronę dalej z tym iść. 

Link do komentarza
4 godziny temu, Panikarz napisał:

Faktycznie - rozwiązania technicznego na zaadaptowanie fundamentów nie szukam. Tym będzie się musiał zająć konstruktor. 

 

Chciałem, jeśli to możliwe, dowiedzieć się, czy ktoś z Was robił kiedyś coś takiego. 

Czy usunięcie tych fundamentów z ziemi może przynieść więcej złego - np. trzeba będzie głębiej kopać pod nowe fundamenty, zagęszczać, kombinować...

 

Po prostu zastanawiam się, w którą stronę dalej z tym iść. 

Masz już nowy projet, czy dopiero będzie?

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...