Skocz do zawartości

Oddanie części działki na drogę gminną


Papior

Recommended Posts

Wynika z tego że w gruncie rzeczy i tak muszę oddać tą część działki wcześniej czy później. Może to być za rok, 5 lat, 10 ale będę musiał? Czy jest jakiś przepis który pozwala mi nie zgodzić się na jej oddanie? Bo w tym układzie nawet nie będę mógł zagospodarować tego terenu bo mi gmina nie pozwoli.

Link do komentarza
Dnia 19.08.2020 o 08:59, Papior napisał:

Wynika z tego że w gruncie rzeczy i tak muszę oddać tą część działki wcześniej czy później. Może to być za rok, 5 lat, 10 ale będę musiał? Czy jest jakiś przepis który pozwala mi nie zgodzić się na jej oddanie? Bo w tym układzie nawet nie będę mógł zagospodarować tego terenu bo mi gmina nie pozwoli.

Ty się zastanów, czy istnienie takiej drogi Ci się nie opłaca. Masz inną drogę dostęu do działki? Sąsiedzi też mają? Pamiętaj, jeśli wzrasta wartość działek sąsiednich, to rośnie też wartość Twojej. 

U mnie jeden idiota nie zgodził się na przeprowadzenie drogi w poprzek swojej kiszkowatej działki i kicha. Gdyby się zgodził, to miałby dwie działki budowlane, a i sąsiedzi również. A tak wszyscy mają "kiszki" rolne (szerokość 16 - 20 m), praktycznie bez wartości, bo ziemia V-VI klasy. Nikt tam nic nie sieje ani nie orze. Krzaki tylko rosną. A gdyby była droga, gmina obiecywała z czasem uzbrojenie tego terenu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...