Skocz do zawartości

usadowienie zbrojenia pod fundament ogrodzenia.


Recommended Posts

Stawiałem niedawno ściany działowe na piętrze z bloczków H+H. Zostało mi sporo odpadu.
W niedalekiej przyszłości zamierzam robić ogrodzenie dookoła działki. Plan ogrodzenia:

 

1. wykopać dół na fundament

2. włożyć podkładki z cegieł (żeby zbrojenia nie kłaść bezpośrednio w dole na piasku)

3. na podkładki położyć zbrojenie.

4. zalać betonem fundament.

5. Na tym stawiać mur z bloczków betonowych (podmurówka + słupki).

6. przęsła z desek.

 

I teraz pytanie - czy wymienione powyżej resztki bloczków H+H mogę użyć w punkcie 2 zamiast cegły?

Link do komentarza

Zasadniczo można. Chociaż nie układałbym w tym miejscu zbyt dużych kawałków, na całą szerokość fundamentu. Chodzi o to żeby nie podzielić też żelbetowej konstrukcji takimi znacznie bardziej nasiąkiliwymi i słabszymi "przekładkami". Gruz (ułamki bloczków) można też wrzucić do środka fundamentów, zmniejszając konieczna objętość samego betonu. A przy okazji pozbywając się niepotrzebnych resztek.

Link do komentarza
28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Bloczki BK absolutnie nie nadają się na ogrodzenie - 1 - 2 zimy  i  mur będzie się kruszyć. Jako dodatek do betonu wymagają rozkruszenia niemal na piasek (zwłaszcza w fundamentach). .  

Chodzi tylko o małe elementy 10x10x10 cm. przecież nie będę tak głupi i mieszał tego z fundamentem...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...