Skocz do zawartości

Ekipa nie przychodzi na strop


Recommended Posts

Witam. Mam umowę z firmą budowlana płatne za każdy etap wykonanych prac. Obecnie zbroili strop w maju i zniknęli na dwa miesiące. Zostało im ze 3 dni pracy. Tłumaczenie że mają natłok innych prac i jak tylko znajdą czas to przyjadą dokończyć. Dodam że dałem im wolne w ostatni dzień bo pojawiły się dywagacje na temat zbrojenia ostatniej płyty i miałem dać znać odnośnie porad konstruktora. Wiadome było dwa dni po tym ale oni powiedzieli że na razie nie przyjda więc robiłem swoje roboty w międzyczasie. Jakoś miesiąc temu zacząłem ich nagabywac by przyszli ponownie ale było ciągle zbywanie że deszcz, że upał itp. Czy w takim przypadku mogę wziąć inna ekipę która dokończy strop i czy mam obowiązek płacić tej pierwszej lub zapłacić różnice tego co weźmie ekipa kończącą strop? Czyli jeśli pierwsza ekipa ceniła strop na 9tys, druga ceni dokończenie na 6 tyś to pierwsza dostanie tylko 3tys? Kto wtedy bierze odpowiedzialność za wykonanie prac zgodnie ze sztuką budowlaną?? Dodam że szalunki trzeba poprawić w dwóch pokojach bo jest niżej przy jednej ścianie na 5 cm. W obecnym stanie zaawansowania może to być trochę chociaż zwracalem na to uwagę zanim zbrojenie pojawiło się na deskach. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...