Skocz do zawartości

Chciałbym dodać zbiornik akumulacyjny do kotła na węgiel i drewno.


Recommended Posts

Chciałbym dodać zbiornik akumulacyjny do kotła na węgiel i drewno. Mam prosty kocioł bez podajnika, o mocy 20 kW. Planuję docieplenie ścian, dachu i wymianę okien, a wtedy jego moc będzie w przybliżeniu dwukrotnie za duża. Jak zachować grawitacyjny ruch wody między zbiornikiem a kotłem, tak, by odbierał ciepło nawet w razie braku prądu? Jak powinny być ułożone rury pomiędzy kotłem i zbiornikiem, jaką powinny mieć średnicę i na jakiej wysokości powinny być umieszczone poszczególne króćce zbiornika (łączące go z kotłem i z grzejnikami)?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/14659-chcialbym-dodac-zbiornik-akumulacyjny-do-kotla-na-wegiel-i-drewno

Link do komentarza
Tzw fachowcy od instalacji celowo komplikuja sprawe zabudowy bufora ciepła poniewaz instalacja z buforem to cios w samo serce złodziejsta czyli: kotłów peletowych , kotłów na ekogroszek, solarów wszelkiej masci , pomp ciepła i modnej fotowoltaiki. Zdrowy rozum was poprowadzi na własciwa drogę. Służę radą, bo sobie sam takie coś wymysliłem i wykonałem. I działa lepiej niż myslałem.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Witam przeczytałem i mnie zaciekawiło bo też planuje wymianę kopciucha a wl bezklasowca na nowy mniejszy bo dom ocieplilem teraz 20 a wg ciepło właściwie 12kwi nabyć bufor ale bym chciał  żeby na grawitacji chodziło ma być prosto tanioi bezawaryjnie proszę o jakieś szczegóły.roman

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...