Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pomysł na instalację inteligentną wziąłem z targów branżowych

Recommended Posts

Po rozmowie z jednym z wystawców na targach Inteligentny Dom, uzmysłowiłem sobie, że nie jestem skłonny wyłożyć ogromnej kwoty na pełny system intelignetny, bo najbardziej zależy mi na sterowaniu oświetleniem - mówi Bartek, Czytelnik Budujemy Dom, który bezprzewodową instalację inteligentną użytkuje od 2018 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/a/31371-pomysl-na-instalacje-inteligentna-wzialem-z-targow-branzowych

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Mam pytanie: czy elementy oświetlenia na szynach tzw. szynoprzewody są znormalizowane. Jeżeli założę szyny jednego producenta to np. reflektory muszę kupić tej samej firmy, czy jakiekolwiek inne montowane na szynach będą pasowały. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Witam, kilka tygodni szukałem tego idealnego projektu, do większości miałem sporo zastrzeżeń i przewidziane wiele zmian, aż trafił się ten idealny w którym praktycznie wszystko mi odpowiadało. Był on dostępny na wielu stronach z projektami m.in. na stronie biura projektowego które go zrobiło. Spełniał on wszystkie wymagania wydanej mi WZ m.in. powierzchnię zabudowy; 203,5m2 -taka informacja na każdej stronie posiadającej ten projekt, (na WZ: 18% działki, a mam 1200m2 co daje 216m2). Projekt przyszedł, jakoś specjalnie nawet nie chciało mi się do niego zaglądać z uwagi na to, że dom już przeniosłem do programu projektowego na podstawie dostępnych planów w Internecie i znałem już "jego każdy zakamarek". Dziś z nudów otworzyłem kolorowankę i ku mojemu zdziwieniu w specyfikacji widnieje informacja "powierzchnia zabudowy 225.70m2 +53.7m2 taras" - niedowierzanie. Co radzicie zrobić z tym fantem bo ciężko będzie mi zrezygnować z tego projektu? powierzchnia rzutu ścian wynosi 203,5m2 + 22,2m2 taras i wejście do domu znajdujące się pod dachem + 53,7m2 taras poza dachem
    • Z jakiego materiału masz ścianę? Jakiś projekt garażu? Jak w nim wygląda istniejące nadproże?
    • Witam  Planuję zamontować bramę segmentową do garażu. Żeby to zrobić muszę najpierw wyrównać nadproże, tak żeby było równe z czołem ściany. Do nadproża będą przykręcone elementy konstrukcji bramy, także musi być wytrzymałe. Jakie materiały mam użyć do wyrównania nadproża? Proszę o pomoc.  
    • Chudziaka zazwyczaj wychodzi trochę więcej bo mało kto się bawi żeby z jakaś nadzwyczajną dokładnością przygotowywać poziom podłoża, ale u Ciebie i tak poszło sporo więcej. Co do ław to juz sprawa jest inna bo rzeczywistą ilość betonu można łatwo wyliczyć i wg mnie nie powinno być różnicy większej niż 1 m3. Betonu zamawia się trochę więcej niż wychodzi z obliczeń bo gdyby brakło to domówienie  kosztuje więcej niż delikatny naddatek.   Samo to że wylali resztę betonu pomiędzy ławy w niczym nie przeszkadza.   Koniecznie bym sprawdził czy ławy są w dobrym miejscu.   Jak się ustrzec? Nie wiem jak masz skonstruowaną umowę, jeśli to tylko możliwe to rozliczać się za wykonaną pracę zgodnie z ilościami według projektu, a nie z tego ile rzeczywiście materiałów „poszło”.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...