Skocz do zawartości

Piwnica na papie i wycieki


Recommended Posts

Pod ścianami piwnicy dałem papę termozgrzewalną, wcześniej zagruntowaną, zgrzewaną na łączeniach. Papa wg opinii innych miała by się docisnąć pod masą ścian. Jak widać nie do końca to zrobiła. Więc już teraz wiem że papa pod bloczki w przypadku piwnicy to nie był najlepszy pomysł. A przekonałem się o tym kładąc papę pod bloczki na strop. Gdy woda stała na stropie to woda przemykała się pod i nad papą na zewnątrz. O ile w parterze papa ma odcinać kapilarne podciąganie wody to w przypadku piwnicy miała też zabezpieczać przed dostaniem się wody zewnątrz.

Teraz patrzę a w piwnicy mam takie nacieki, mokrą papę, nie wiem czy to leci spod/nad papy, czy może z łączenia ława chudziak ale to ostatnie raczej niemożliwe bo papa jest (przynajmniej powinna być) wyżej chudziaka o te 5mm.

 

a59625ad3c3b561cgen.jpg

 

 

Tutaj zaznaczone miejsca skąd musiało by cieknąć, ale przecież zasmarowałem wszystko masą KMB, papa jest docięta i zasmarowana również oraz pionowe ściany ławy na jakieś 15 cm. Musiałbym chyba zdjąć pasek XPS i zobaczyć czy gdzieś spod fasetki nie leci ale ona też jest zasmarowana w ciągu z tym co na ścianach jest. Dla mnie dziwne, no chyba że się ława poci i oddaje gdzieś pod papą. Bo wiem że pod papą woda potrafi się skraplać, dlatego szlamy i masy KMB są w tym przypadku lepsze bo nie stwarzają pustek na skraplanie. 

 

2c71dd3340158996gen.jpg

 

Co o tym sądzicie? Czy zasmarować to jeszcze raz masą KMB a może szlamem (bo też taki posiadam). Ale nie wiem czy szlam połączy się z masą KMB. W środku piwnicy również mógłbym zasmarować cały narożnik Szlamem ale pewnie i tak pęknie w miejscu łączenia z papą.

Link do komentarza
23 godziny temu, dedert napisał:

Ale nie wiem czy szlam połączy się z masą KMB.

szare z czarnym się nie łączy .

23 godziny temu, dedert napisał:

Więc już teraz wiem że papa pod bloczki w przypadku piwnicy to nie był najlepszy pomysł.

A wystarczyło forum poczytać :) .

23 godziny temu, dedert napisał:

Teraz patrzę a w piwnicy mam takie nacieki, mokrą papę, nie wiem czy to leci spod/nad papy, czy może z łączenia ława chudziak ale to ostatnie raczej niemożliwe bo papa jest (przynajmniej powinna być) wyżej chudziaka o te 5mm.

w zasadzie nie ma to wielkiego znaczenia 

 

Opcje  na zaś 

albo iść dalej w papy dogrzać poziomy w piwnicy do wystających fragmentów ( i do 5 lat wody nie zobaczysz po 5 prawie pewne ) 

albo czarne wywalić

i zrobić dobrze - dobre szare

Link do komentarza

Czarnego nie wywalę spod bloczków. Może jedynie szarym połączyć na odcinki 20cm od chudziaka aż po ścianę do 1 czy drugiego bloczka używając siatki? I mam też masę KMB która powinna się z papą połączyć bo też jest elastyczna. Bo wydaje mi się że połączenie elastycznej papy ze sztywnym szarym skończy się pęknięciem szarego. 

Czy fasetki wewnątrz piwnicy też się robi? Wydaje mi się że powinno żeby położona izolacja nie pękła na kacie 90st

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...