Skocz do zawartości

jak docieplić wykusz?


Recommended Posts

Strop nad wykuszem powinien mieć mniejszą grubość niż pozostała jego cześć. Pozwoli to na ułożenie ocieplenia o odpowiedniej grubości , przy jednoczesnym zachowaniu właściwego poziomu podłóg w pomieszczeniach i na tarasie.

W opisanej sytuacji nie ma możliwości istotnego poprawienia izolacji cieplnej - jedynie ułożenie płyt z polistyrenu ekstrudowanego XPS trochę ją zwiększy.

Alternatywnym rozwiązaniem może być dodatkowe ocieplenie od środka, co jednak obniży poziom sufitu nad wykuszem.
Link do komentarza
Cytat

Strop nad wykuszem powinien mieć mniejszą grubość niż pozostała jego cześć. Pozwoli to na ułożenie ocieplenia o odpowiedniej grubości , przy jednoczesnym zachowaniu właściwego poziomu podłóg w pomieszczeniach i na tarasie.

W opisanej sytuacji nie ma możliwości istotnego poprawienia izolacji cieplnej - jedynie ułożenie płyt z polistyrenu ekstrudowanego XPS trochę ją zwiększy.

Alternatywnym rozwiązaniem może być dodatkowe ocieplenie od środka, co jednak obniży poziom sufitu nad wykuszem.




Zamierzałem także docieplic od środka, zrobić cos ala podwieszany sufit w tym miejscu, czy docieplić to zwykłym styropianem, czy może czymś innym?

Gdzie kupić te płyt z polistyrenu ekstrudowanego XPS[/url]?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Mam podobny problem. Płyta została wylana na tej samej wysokości co strop, przez to nie mogę docieplić tarasu nad wykuszem. Mam do dyspozycji jedynie 10 cm, razem z wylewką i izolacją. Czy istnieje jakaś wartość minimalnego ocieplenia? Płyta ma grubość 14 cm, monolit.
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Mam podobny problem. Płyta została wylana na tej samej wysokości co strop, przez to nie mogę docieplić tarasu nad wykuszem. Mam do dyspozycji jedynie 10 cm, razem z wylewką i izolacją. Czy istnieje jakaś wartość minimalnego ocieplenia? Płyta ma grubość 14 cm, monolit.


Strop nad wykuszem powinien zapewniać ciepłochronność nie gorszą niż 0,3 W/m2 K, co w przybliżeniu wymaga ułożenia izolacji cieplnej grubości, co najmniej 10 cm. Cieńsza izolacja to większe straty ciepła, ale przy niewielkiej powierzchni wykuszu, nie ma to większego wpływu na wzrost kosztów ogrzewania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...