Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
odaro

Kabel ziemny 4 x 0,75mm2 gdzie można kupić?

Recommended Posts

Do fotokomórek do napędów bramy Tousek podaje 4x 0.75mm2

Wie ktoś może gdzie się da taki kable ziemny kupić.

W Warszawie mogą też być hurtownie stacjonarne.

Kiedy należy stosować sterownicy kabel ekranowany a kiedy bez ekranu.

Tousek zaleca kabel ekranowany jeżeli odległość jest większa od 20m.   

Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)

HEJ HO

kabel sterowniczy, ten tylko do przesyłania sygnału będzie z fotokomórki

kup ziemny 4x0,75 (chociaż wystarczy 4x0,5) można w hurtowni elektrycznej lub poszukaj w sklepie internetowym np. allegro, kupuj zawsze z zapasem, ekranowany nie musi być.

kable ekranowane używamy jeżeli taki kabel będzie położony koło kabli gdzie jest napięcie 230v i wyższe, ekran w takim kablu działa jak ekran ochronny i pochłania zakłócenia spowodowane prądami płynącymi w innych sąsiadujących kablach - tak w skrócie :) dobrze byłoby ten oto kabel do fotoelementu wpakować w cienką rurę karbowaną tzw. arota albo chociaż w peszlę, dać na to warstwę piasku, potem niebieską folię, piasek i lecisz ziemią. po co ?

a jak będziesz kiedys lub kto inny w tym miejscu grzebał to nie uszkodzi tego kabla  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry,   można wykorzystać do tej pracy, jako rozwiązanie, płynny jastrych weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Na izolacjach ze styropianu można układać wspomniany jastrych na grubość już od ok. 25-30 mm. Proszę pamiętać, aby użyć styropianu co najmniej EPS 100. Ma Pan zatem cienki, wypoziomowany jastrych pod panele laminowane lub winylowe. Konieczne też byłoby zbrojenie wylewki siatką z włókna szklanego weber.floor 4945 z zakładem ok. 10 cm. Dodatkowo tą samą siatką należałoby też wzmocnić wszelkie narożniki. Układamy siatkę na folii i wylewamy jastrych. Wysokie wytrzymałości na zginanie i na ściskanie przy cienkiej warstwie to niewątpliwie zalety weber.floor 4310. Więcej o produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310   Zachęcamy do kontaktu
    • Duży wybór lamp w stylu prowansalskim możesz zobaczyć na mlamp.pl . Z resztą do tego wystroju będą pasować też lampy w stylu angielskim czy nawet i pałacowym, no ale to wszystko zależy od oprawy. Definitywnie, moje serce skradł ten żyrandol: https://mlamp.pl/lampy-wiszace-zyrandole/29237-zyrandol-klasyczna-lampa-wiszaca-savio-69027-3-globo-abazurowa-oprawa-zwis-na-lancuchu-wstazka-bialy-przecierany-ecru.html 
    • Muszę się zgodzić z resztą, ta cegła to może być totalny strzał w kolano. Na samą myśl odechciewa się tego czyścić  A co do lamp w podłodze to wydają się naprawdę dobrym pomysłem, tylko faktycznie lepiej, żeby elektryką tu zajął się jakiś porządny elektryk. Z samych opraw chyba najlepiej sprawdziłby się ogrodowe najazdówki, np.:https://mlamp.pl/lampy-do-zabudowy-wpusty/35991-zewnetrzna-lampa-gruntowa-gawra-03247-ideus-okragla-oprawa-najazdowa-led-6w-4000k-wpust-outdoor-ip67-satyna.html
    • Mam rozumieć że styropian musi być idealnie w poziomie i na to płyta gipsowo - włóknowa ? Czy pomiędzy styropian a płytę jakaś podsypka do wyrównania . Morze głupie pytania ale nie znam tych systemów.
    • Ja również mam całą kuchnię oświetloną ledami. Nie lubię męczyć wzroku, więc po prostu wybrałam ciepłą barwę światła i wszystko sprawuje się bez zarzutu już naprawdę długi czas  Do tego też rachunki znacznie spadły. Co do samej formy oświetlenia, to głównie u mnie są tuby, pod szafkami natomiast taśmy led (genialne rozwiązanie, naprawdę!), a nad blatem dodatkowo potrójny zwis. Wszystko skompletowałam tutaj: https://mlamp.pl/
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...